33-letnia mama nową Miss Niemiec

Tegoroczny konkurs „Miss Germany” przyniósł zwycięstwo 33-letniej Anji Kallenbach, która jest mamą dwójki dzieci, a karierę w modelingu zaczęła dopiero w wieku 27 lat. Anja wraz z partnerem zarządza biznesami rowerowymi i jak mówi sama o sobie „chce być wzorem do naśladowania, dzięki skumulowanemu życiowemu doświadczeniu, jej karierze, łączeniu ról; matki, przyjaciółki, kobiety”. Wśród 16 kandydatek do tytułu tegorocznej Miss Niemiec znalazły się kobiety w wieku od 18 do 39 lat, a jury oceniało przede wszystkim styl życia każdej z nich. Nie brzmi to jak konkurs piękności, prawda? Przeczytajcie dlaczego.

Zobacz też: Dlaczego piękna Izabella Krzan nie została modelką? Sugerowano jej poważną operację

Nowe zasady wyborów „Miss Germany”

Wybory Miss Niemiec od dwóch lat prowadzone są według zupełnie nowych reguł. Ich hasło to „wspieranie autentycznych kobiet”, które ma walczyć ze stereotypowym podejściem do płci żeńskiej. Zmienił się więc przedział wiekowy kandydatek (w zeszłym roku Miss Germany została 37-letnia Leonie von Hase), jury ocenia życiowe pasje i zaanagażowanie kandydatek, zamiast zwracać uwagę na płaski brzuch, czy długość nóg. Podobnie jak w USA, zrezygnowano również z prezentacji w bikini. Organizatorzy konkursu, podobnie jak tegoroczna miss, zachęcają kobiety do odwagi i większej wiary w siebie:

Zachęcam kobiety do robienia tego, co sprawia, że dobrze się czują, bez względu na to, w jaki są wieku, jak wyglądają, czy co ludzie powiedzą - mówiła podczas gali „Miss Germany 2021”.