300 zł na dziecko: nowy projekt, dla kogo?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przeznaczy 300 złotych na dziecko uczące się w szkole. 300 zł na dziecko ma przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej do 18. roku życia. 300 zł na dziecko na wyprawkę to stawka roczna dla jednego ucznia.

Aby otrzymać 300 zł na dziecko nie będzie żadnego kryterium dochodowego ani dotyczącego liczby dzieci w rodzinie.

Pieniądze będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Z zapowiedzi premiera Morawieckiego wynika, że rodzice, którzy dostaną 300 zł na dziecko nie będą musieli udowadniać, czy pieniądze rzeczywiście zostały wydane na szkolne wyprawki.

300 zł na dziecko: od kiedy?

Na razie nie ma jeszcze gotowego oficjalnego projektu 300 zł na dziecko, ale jak zapowiada premier Morawiecki program wystartuje "w ciągu kilku najbliższych miesięcy". 300 zł na dziecko mają być wypłacane przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego. Jest szansa, że pierwsze wypłaty 300 zł na dziecko ruszą już w sierpniu 2018 przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019.

O projekcie 300 zł na dziecko, premier Mateusz Morawiecki mówił podczas warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, na której również była premier Beata Szydło przedstawiła program "Mama+", który ma spowodować, że w Polsce będzie się rodziło więcej dzieci. 

Będziecie starać się o 300 zł na dziecko?