Dobre gospodarowanie pieniędzmi jest w cenie, niezależnie od czasów, w których żyjemy. Niektóre osoby potrafią wydać całą pensję na rzeczy, które do niczego im się nie przydarzą. Nierzadko też słono za nie przepłacają. Niestety, nie wyciągają wniosków ze swojego postępowania i co miesiąc narzekają, że nie starcza im do pierwszego. Dowiedz się, które znaki zodiaku wyrzucają pieniądze w błoto.

Zobacz także: 

Oni wyrzucają pieniądze w błoto

Byk

Byk to esteta i w życiu kieruje się poczuciem piękna. Nie przejdzie obojętnie obok rzeczy, która nie tylko jest ładna, ale wykonana z produktów lub surowców wysokiej jakości. Niestety luksusowe przedmioty sporo kosztują, a w praktyce Byk podczas jednego wyjścia na zakupy potrafi wydać pół pensji na własne przyjemności. Powszechnie jest postrzegany nie tylko jako ikona stylu, ale osoba bogata i dobrze zarabiająca, chociaż nierzadko wszystko kupuje na kredyt lub pożyczone od rodziny pieniądze. Jeśli chcesz zaoszczędzić, ustal dzienne limity wydatków i się ich trzymaj.

Strzelec

Strzelec nie umie długo nacieszyć się pieniędzmi i roztrwoni je przy pierwszej możliwej okazji. Gdy zodiakalnym Strzelcom wpadnie coś w oko, muszą to mieć i to natychmiast, niezależnie od tego, ile dana rzecz kosztuje. To sprawia, że słono za nią przepłacają i często padają ofiarą oszustów. Przez takie podejście, nie tylko tracą pieniądze, ale i zaufanie do ludzi. Co więcej, ich dom przepełniony jest wieloma przedmiotami, które zostały kupione pod wpływem impulsu, a teraz tylko zbierają kurz. Dobrym rozwiązaniem jest płacenie gotówką, wtedy masz większą kontrolę nad wydatkami. Unikaj też zakupów na targowiskach i bazarach.

Ryby

Ryby ubierają się tylko w najmodniejsze markowe ciuchy. Dlatego, aby zawsze być na topie, co sezon muszą wymieniać całą swoją garderobę. To jednak sprawia, że wydają na to całą pensję, czasem nawet muszą się zapożyczyć. Chcesz zaoszczędzić? Sprzedawaj ubrania z poprzedniego sezonu. W ten sposób podreperujesz budżet i będziesz miała pieniądze na kolejne zakupy. Jeśli każde twoje wyjście do galerii handlowej kończy się zakupem, zastanów się, czy nie lepiej ograniczyć takie wyjścia, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na spotkania z rodziną i bliskimi.

Przeczytaj także: