Cienie pod oczami: potraktuj je na chłodno

O zbawiennych właściwościach zimna wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza w kontekście odmładzania. Podobno technikę obkładania lodem stosowała już caryca Katarzyna II, a także cała plejada hollywoodzkich gwiazd i modelek. Niska temperatura powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych i poprawia mikrokrążenie, powodując, że komórki są lepiej odżywione i dotlenione. Zimno zmniejsza obrzęk twarzy i poprawia napięcie skóry, a jeśli połączymy to działanie z masażem - dodatkowo rozbijamy złogi limfy, wygładzając strukturę skóry. Prawdziwym hitem są lodowe rollery (np. Cryopress), które rozluźniają mięśnie twarzy, rozprasowując niewielkie zmarszczki i usuwając oznaki zmęczenia z twarzy. 

Mezoterapia pod oczy

Świetnym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami jest mezoterapia igłowa, która pozwala wprowadzić w jej głębsze warstwy odpowiednie składniki odżywcze wspierające metabolizm komórek. Usprawnienie mikrokrążenia i pobudzenie produkcji kwasu hialuronowego i w efekcie również lepszej jakości kolagenu, sprawia, że cienie, a nawet worki pod oczami stają się znacznie mniejsze i ledwie widoczne.

- Podobnie jak mezoterapia przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta. Zabieg poprawia jakość skóry, zwiększa jej gęstość, elastyczność i napięcie, a jako że jest bezpieczny w każdej okolicy, z powodzeniem stosuje się go w celu likwidacji cieni i worków pod oczami oraz aby poprawić napięcie skóry powiek. Preparat podany drogą iniekcją zawiera czynniki wzrostu, które naprawiają tkanki i przebudowują naczynia, w sposób niemalże naturalny redukując niedoskonałości w tym delikatnym obszarze skóry twarzy – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic.

Wypełniacze

Nieestetyczne cienie pod oczami, kojarzące się nam głównie z przemęczeniem, często są efektem spadku zawartości kwasu hialuronowego w skórze. Prowadzi to do utraty objętości i nawilżenia, trudnej do opanowania w domowych warunkach. Rozwiązaniem tego problemu mogą być preparaty z kwasem hialuronowym, które są wstrzykiwane pod skórę. Równomierne podanie takiego preparatu uzupełnia braki w nawilżeniu i wzmacnia skórę, a z czasem też ją ujędrnia.

- Seria zabiegów z kwasem hialuronowym powoduje wiązanie wody i wypełnienie skóry od środka. Kwas hialuronowy zresztą nie tylko przywraca odpowiedni poziom nawilżenia i daje efekt wypełniający, ale też stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. Rezultat w postaci spłycenia cieni i worków pod oczami z czasem staje się więc coraz wyraźniejszy, a na dodatek utrzymuje się przez kilka miesięcy – mówi dr Aleksandra Jagielska.