27 grudnia 2019 - dzień wolny od pracy 

27 grudnia 2019 będzie dniem wolnym od pracy. Taką informację podała w komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że w tym roku 27 grudnia wypada w piątek, co oznacza, że dla niektórych przerwa związana ze Świętami Bożego Narodzenia potrwa znacznie dłużej. Jednak czy wszyscy załapią się na wolne 27 grudnia?

27 grudnia wolne od pracy - czy dla wszystkich?

"27 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej" - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o pracowników ministerstw i urzędów centralnych, a także administracji terenowej (w której skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy, które należą do Krajowej Administracji Skarbowej, inspekcje i urzędy statystyczne). 27 grudnia, czyli dzień wolny od pracy dotyczy również pracowników urzędów wojewódzkich, inspekcji, urzędów statystycznych oraz jednostek Krajowej Administracji Skarbowej.

Niestety przepisy te nie obejmują samorządowców (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulują odrębne przepisy. 

27 grudnia 2019 wolne od pracy - czy będziemy odrabiać ten dzień?

W związku z tym, że dla niektórych 27 grudnia będzie dniem wolnym od pracy,urzędy będą odpracowywać ten dzień w sobotę 14 grudnia.

Musimy przyznać, że perspektywa długiej przerwy świątecznej wygląda naprawdę obiecująco. 

27 grudnia wolne od pracy - jak zaplanować przerwę świąteczną?

Jak zaplanować urlop, żeby mieć jak najdłuższą przerwę świąteczną? W tym roku opcji jest kilka. Jeśli weźmiemy wolne 23 i 24 grudnia i mamy dodatkowo wolne 27 grudnia, to wypoczywamy przez 9 dni. Jeśli do tego weźmiemy urlop 30 i 31 grudnia - to nasza przerwa świąteczna trwa 12 dni. A jeśli planujemy dłuższy wyjazd, to kolejne dwa dni urlopu, czyli 2-3 stycznia 2020 zapewni nam łącznie 17 dni wolnego, ponieważ 6 grudnia (Trzech Króli) wypada w poniedziałek i też jest dniem wolnym od pracy.

Kto z Was skorzysta z długiej przerwy świątecznej?