Kobieta urodziła dziewięcioraczki

25-letnia Halima Cisse z Mali musiała być bardzo zaskoczona, kiedy wybudzono ją po cesarskim cięciu. Kobieta spodziewała się siedmioraczków - taką liczbę maluchów pokazywały wszystkie badania USG przeprowadzane w trakcie ciąży. Już tak mnoga ciąża występuje bardzo rzadko, dlatego nikt nie spodziewał się, że w brzuchu mamy „ukryły” się jeszcze dwie pociechy. 

Jak informuje Daily Mail, medycy w marokańskim szpitalu, w którym dzieci przyszły na świat, bardzo obawiali się o przebieg porodu - zdecydowano się więc przeprowadzić cesarskie cięcie. 

SURPRISE! ALL five girls and four boys are 'doing fine'

Opublikowany przez Daily Mail Wtorek, 4 maja 2021

„Cisse i dzieci czują się dobrze”

Halima Cisse została przetransportowana do z miejscowości w Zachodniej Afryki do nowoczesnego szpitala w Maroko. Świeżo upieczoną mamę pięciu dziewczynek i czterech chłopców, po porodzie odwiedziła sama malijska minister zdrowia, Fanta Siby. Lekarka przekazała, że rodzina czuje się dobrze, jednak ze względów bezpieczeństwa, cała dziesiątka pozostanie pod opieką medyków jeszcze kilka tygodni. Nie wiadomo, co było przyczyną wystąpienia tego typu ciąży, specjaliści biorą pod uwagę, że wpływ na to mogło mieć zapłodnienie in vitro.