W kalendarzu niektóre dni przynoszą nam szczęście i energię, a inne ostrzegają przed pechem i trudnościami. Warto poznać stare przesądy i wskazówki na każdy dzień, by wykorzystać ich niepowtarzalną aurę. We wtorek 21 listopada wykonaj to zadanie, a zyskasz przychylność anioła. To bardzo ważny patron. Uważaj na tylko na 1 haczyk, inaczej cały trud przepadnie. Co należy zrobić?

21 listopada zrób to, a zyskasz przychylność anioła

Niegdyś 21 listopada obchodzono wśród ludności Dzień Michała Archanioła. Ten ważny podniebny patron miał tego dnia wyjątkowo dobrze przyglądać się ludziom. Mógł spojrzeć na nich przychylnym okiem lub odwrócić wzrok. Co trzeba zrobić, by nie zawieść anioła?

Zwyczaje nakazują, by 21 listopada nakryć stół i zaprosić do świętowania rodzinę, przyjaciół i gości. Należało wyprawić ucztę na cześć Archanioła Michała i okazać gościnność, życzliwość i hojność zaproszonym. Nawet samotne osoby powinny się tego dnia postarać o odświętny posiłek i podzielenie się swoim dostatkiem z ubogimi. 21 listopada wykonaj to zadanie, a zyskasz przychylność anioła Michała. Pamiętaj o jednak o jednym ważnym drobiazgu.

Zobacz też:

21 listopada zaproś anioła, ale uważaj na 1 rzecz

Stary obyczaj każe świętować 21 listopada jako imieniny Archanioła Michała. Należało przygotować przynajmniej jeden odświętny posiłek i podzielić się nim z bliskimi lub sąsiadami. Im większy stół i hojność, tym więcej łask miało spłynąć na dany dom. 

Aby zyskać przychylność anioła 21 listopada, należało pamiętać, by unikać na stole jednego drobiazgu. Nie powinien się na nim znaleźć pieprz, który symbolizuje mrok. Wszelkie dania na uczcie powinny być łagodne i delikatne. Nie można zapomnieć również o tym, by koniecznie tego dnia kazać pomoc, hojność i szczerze życzyć innym szczęścia. W ten sposób zyskasz przychylność anioła Michała, uczcisz jego imię oraz podziękujesz mu za dotychczasową ochronę. Tak podają stare przesądy, które mogą mieć w sobie sporo prawdy.

Przeczytaj także:

Zobacz także: