Instagram co roku publikuje listę podsumowującą najpopularniejsze miejsca, których zdjęcia, za jego pośrednictwem, udostępniają użytkownicy. Najczęściej lista pokrywa się z turystycznymi destynacjami.

Wygląda na to, że cały czas popularne są miejsca w Stanach Zjednoczonych, ale też żelazne punkty wycieczkowych programów np. paryska wieża Eiffle’a, Luwr czy kamienice Gaudiego w centrum Barcelony.

Koniecznie zobaczcie, dokąd warto się wybrać, Instagram prawdę Ci powie. 

Disneyland

W Kalifornii to zdecydowanie najczęściej fotografowane miejsce na Instagramie. Nic dziwnego, o amerykańskim parku rozrywki, Disneylandzie mówi się, że jest najszczęśliwszym miejscem na ziemi. I świetną rozrywką dla całej rodziny.

Universal Studios Properties

Będąc w południowej części Stanów, turyści chętnie odwiedzali też w 2016 roku studio Universal i sprawdzali jak od kuchni wygląda produkcja i scenografia największych hitów Hollywood.

Central Park

Najbardziej zielony i największy park w Nowym Jorku, który latem zamienia się w wielką piknikową polanę, a zimą można tam pojeździć na łyżwach. 

Times Square

Również w Nowym Jorku, samo centrum mieniące się tysiącami świateł i zmieniającymi się błyskawicznie billboardami. Podejrzewamy, że Times Square robi furorę na Instagramie niezależnie od roku

Wieża Eiffle’a

Być w Paryżu i zobaczyć wieżę Eiffle’a – to absolutny must see. Legendarna wieża tuż przy Polach Marsowych zachwyca użytkowników Instagrama.

Muzeum Luwr w Paryżu

Przepiękna architektura Luwru i jego bogate zbiory przyciągają prawdziwe tłumy. Zajmuje 6. miejsce na liście.

Las Vegas Strip

Popularność filmu Kac Vegas mówi wszystko – co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas. Jednak zdjęcie zachodzącego słońca nad tym miastem kasyn na pustyni zawsze warto zrobić.

Santa Monia Pier

Miejsce dobrej zabawy w Kaliforni? Santa Monica Pier.

Brooklyn Bridge

Pamiętacie scenę z Seksu w wielkim mieście, w której Miranda spotyka się ze swoim mężem w połowie mostu? To właśnie Brooklyn Bridge. Kochają go fotografowie i filmowcy. Nie dziwimy się wcale.

Vystavka Dostizheniy Narodnogo Khozyaystva/ Moskwa

Park rozrywki w Moskwie, do którego ściągają tłumy. Wbrew pozorom to nie Plac Czerwony jest najczęściej wrzucany na Instagram, a właśnie Vystavka Narodnego Khozyaystva.

Siam Paragon/ Bangkok

Jedno z największych centrów handlowych w Bangkoku, Siam Paragon zaskakuje architekturą i pysznym tajskim jedzeniem.

Koloseum w Rzymie

Rzymskie Koloseum to jeden z najpiękniejszych zabytków Wiecznego Miasta. Potężne, wiekowe i bardzo fotogeniczne.

Madison Square Garden

W tym nowojorskim miejscu z pewnością spotkacie gwiazdy największe gwiazdy światowego formatu.

Lotnisko LAX Los Angeles

To dość zaskakujące, że na 14. miejscu listy Instagrama znalazło się lotnisko w Los Angeles. Jednak to właśnie tam najczęściej meldują się użytkownicy.

Tower Bridge

Monumentalny i historyczny Tower Bridge w Londynie wygląda genialnie na tle zachodzącego słońca nad Tamizą. To piękno zauważają tysiące użytkowników Instagrama.

Barcelona centrum

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych miast w południowej Europie. Jej centrum usiane architekturą spod ręki Antonio Gaudiego np. Casa Mila zachwyca i skłania do uwieczniania na zdjęciach. Dziwimy się tylko, że Barcelona zamyka listę, a nie ją otwiera.