16-latek z Ukrainy napisał ogłoszenie o pracę

16-letni Timofey Karch podobnie jak wielu uchodźców przyjechał z Ukrainy do Polski szukać schronienia. Jego rodzice zostali w Ukrainie. Nastolatek opublikował na Facebooku post, w którym prosi o pomoc w znalezieniu pracy. Jego ogłoszenie jest masowo udostępniane i podbija sieć. Musicie przeczytać jego treść.

Timofey Karch mieszka obecnie w Chełmży. "Przyjechałem do Polski po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Mam pełne 16 lat. Mam świadomość, że jestem jeszcze uczniem i nie mogę pochwalić się wieloma miejscami pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Mam jednak wielkie pragnienie, aby pomóc mojej rodzinie i odciążyć finansowo moich rodziców, którzy obecnie przebywają w Ukrainie" - podkreśla.

Jak wyznał szuka pracy na popołudnia, ponieważ od rana chodzi do szkoły. Jest chętny pomóc w różnych czynnościach.

- Jestem silny fizycznie i wytrzymały. Mogę być przydatny do przenoszenia, przesuwania, podnoszenia czegoś. Mogę pomagać w pielęgnacji ogrodu, sprzątać teren, wykonywać prace dorywcze na budowie. Mogę być również przydatny jako pracownik w placówkach handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych.

Timofey podkreśla, że może również zająć się opieką nad dziećmi i organizować im aktywny wypoczynek:

- Jestem gotowy, aby oderwać dziecko od komputera i zorganizować mu aktywny wypoczynek — nauczyć je grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jeździć na rowerze/ deskorolce, a nawet po prostu spacerować z nim na świeżym powietrzu. Mogę z nim rozmawiać po angielsku podczas gier sportowych i spacerów, dzięki czemu nauczy się języka obcego — liczenia, prostych wyrażeń, pojedynczych słów. Możemy wspólnie czytać książki dla dzieci w języku obcym - czytamy w ogłoszeniu.

Nic dziwnego, że ogłoszenie nastolatka podbija sieć. Internauci są zachwyceni jego dojrzałością i zapałem do pracy. Post Timofey'a na ten moment udostępniło 2,4 tys. Internautów.

Zobacz także:

W aktualizacji postu Timofey napisał, że otrzymał wiele ofert pracy i ma z czego wybierać.

To Cię może zainteresować: