Agata i Piotr Rubik pobrali się w 2008 roku i na przekór wszystkim, którzy zapowiadali szybki rozpad związku ze względu na dużą różnicę wieku, pozostają udanym małżeństwem od 13 lat. Swoją miłość udowodnili niedawno w głośnym programie dla par "Power Couple", gdzie odnosili spore sukcesy. Para jest szczęśliwymi rodzicami 12-letniej Helenki i 8-letniej Alicji. Agata Rubik chętnie dzieli się kulisami z życia rodziny na swoim profilu na Instagramie. Stamtąd wiemy m.in.., że dziewczynki uczęszczają do warszawskiej szkoły The British School Warsaw, której czesne sięga nawet do 90 tys. rocznie. Dzięki filmikom z Instagrama wiemy również, że dziewczynki są utalentowane nie tylko muzycznie, ale również tanecznie.

12-latka odstawia gluten

Pod najnowszym filmikiem tanecznym na profilu Agaty Rubik jedna z obserwatorek zwróciła uwagę na wygląd starszej córki. "Helenka, jakby się tak ‚wyciagnela’. Rusza się jak zawodowa tancerka" - pisała obserwatorka. Żona dyrygenta postanowiła zabrać głos. Wyznała, że Hela przestała jeść produkty zawierające gluten.

Przestała jeść gluten. Nie każdemu szkodzi. Jej ewidentnie. Teraz je duuużo więcej i nie puchnie - napisała w odpowiedzi na komentarz Agata Rubik

Agata wyjawiła, że Hela nie może jeść mieszaniny białek występujących w ziarnach niektórych zbóż, które jej bardzo szkodzą.  Starsza córka Rubików nie je glutenu od połowy sierpnia i teraz jest na specjalnej diecie, która opiera się na zupełnym wyeliminowaniu tego białka. W tym przypadku jest to szczególne wyzwanie, bo jak wiadomo, wprowadzenie diety u dzieci to niemałe wyzwanie.