Filmy na Święta Bożego Narodzenia 2016

Komedie romantyczne to jeden z naszych ulubionych gatunków kategorii filmy na Święta Bożego Narodzenia 2016. Mikołajki jako preludium przed Bożym Narodzeniem są idealnym czasem na nadrobienie świątecznych filmowych zaległości i maraton fajnych filmów.

Polskie komedie romantyczne nie do końca nas do siebie przekonują, jednak mikołajkowo polecamy Listy do M. z Tomaszem Karolakiem czy brytyjską produkcję To właśnie miłość.

TOP 10 naszych filmów wartych obejrzenia w Święta 2016:

LISTY DO M.

Tomasz Karolak jako Święty Mikołaj, świetna ścieżka dźwiękowa, bardzo zgrabne scenografia i zdjęcia gwarantują polską komedię romantyczną na całkiem niezłym poziomie. Czyli taką, którą po prostu przyjemnie się ogląda. Polecamy!

TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ

Plejada gwiazd, świąteczne zbiegi okoliczności, Keira Knightley, uroczy Hugh Grant jako premier Wielkiej Brytanii, Alan Rickman czy dystyngowany jak zawsze Colin Firth gwarantują przyjemny filmowy seans. Jeśli jeszcze nie widzieliście To właśnie miłość, albo wręcz przeciwnie, w każde Święta czekacie na ten właściwy czas – polecamy ten uroczy film o miłości i śmieszną komedię zarazem.

KEVIN SAM W DOMU

Kevin pozostawiony przez rodziców na Święta gości co sezon w każdym polskim domu. Szalone przygody Macaulay Culkina, walka z groźnymi włamywaczami i pierwsze próby wejścia w dorosłość przyciągają przed ekrany tysiące widzów i to od wielu lat. W kategoriifilmy młodzieżowe jest bardzo wysoko na świątecznej liście.

HOLIDAY

Nie tylko polskie komedie romantyczne, ale również amerykańskie dobrze sprawdzają się w Święta.  W Holiday dwie dziewczyny zamieniają się na domy w okresie Świąt. Kobieca i pełna ciepła Kate Winslet, przebojowa Cameron Diaz i pełen uroku zdobywca niewieścich serc, Jude Law dostarczą Wam z pewnością dobrej rozrywki na mikołajkowy czy świąteczny wieczór.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Ciekawa opowieść o pewnym skąpcu, którego odwiedzają duchy Świąt. Opowieść wigilijna napisana przez Dickensa, a przeniesiona na ekran kilkakrotnie, w tym w 2009 roku to kino familijne i z pewnością film warty obejrzenia w Święta 2016. W tym filmie animowanym posłuchamy Jima Carreya, Gary’ego Oldmana i Colina Firtha.

Boże Narodzenie filmy, które warto obejrzeć

BIAŁE BOŻE NARODZENIE

Dla fanów klasyki vintage, Białe Boże Narodzenie z 1954 roku. Utalentowani piosenkarze i piosenkarki ruszają na wielkie świąteczne tournee do Vermont. Do tego sypiący śnieg, stroje Mikołajów i świąteczny klimat retro jak znalazł. Zaliczamy do ciekawych filmów na Święta 2016.

OPOWIEŚCI Z NARNI: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA

Lewis i jego Opowieści z Narni to lektura co najmniej dwóch pokoleń, a magiczną szafę przenoszącą do innego świata,  chciałby mieć chyba każdy. Na liście dobre filmy 2016 Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa są bardzo wysoko, a scenę z sypiącym śniegiem przy samotnej latarni i faunem w czerwonym szaliku każdy powinien zobaczyć w Mikołajki lub Święta.

JACK FROST

Dramat i film z kategorii kino familijne w jednym. Jack Frost z Michealem Keatonem w roli głównej. Znany muzyk, który nie ma czasu dla swojej rodziny, ginie w wypadku samochodowym i wraca w kolejne święta jako dusza śniegowego bałwana. Mądra opowieść o wartościach.

GAROSNIERA

Świetna komedia romantyczna z 1960 roku, która zdecydowanie warta jest obejrzenia w Święta 2016. On kocha ją, jednak myśli, że staje na drodze prawdziwej miłości. Ona kocha go, mimo wszystko. Warto obejrzeć pod kocem, z kubkiem zimowej herbaty.

CUD PRZY 34. ULICY

Święty Mikołaj z centrum handlowego pozwala małej dziewczynce na nowo uwierzyć w magię Świąt. Doskonała i totalnie urocza Mara Wilson jako Susan (Marę kojarzycie zapewne z Matyldy), oraz świetne zdjęcia i urocza scenografia świątecznego Nowego Jorku. Film familijny na Boże Narodzenie dla całej rodziny.

ZOBACZ TEŻ:

FILMY WARTE OBEJRZENIA W 2017!