Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Urynoterapia czyli leczenie moczem

10.03.03 16:34

Urynoterapia to jedna z kontrowersyjnych, ale i najstarszych metod medycyny naturalnej. Ci, którzy ją stosują, są przekonani, że własny mocz to cenny lek na rozmaite dolegliwości.

Zwolennicy urynoterapii, czyli picia moczu lub smarowania nim skóry, uważają, że zawiera on wiele korzystnych dla zdrowia substancji wśród nich nie wykorzystane przez organizm witaminy, składniki mineralne, hormony i enzymy. Wielką siłą leczniczą moczu jest mocznik o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwnowotworowym. Substancje toksyczne, znajdujące się w niewielkich ilościach w moczu, mają podobno działanie zbliżone do leków homeopatycznych. Wprowadzone ponownie do organizmu nie szkodzą, powodują natomiast wytworzenie się przeciwciał i podnoszą odporność. Urynoterapia likwiduje ogniska zapalne w organizmie, regeneruje jego komórki, rozpuszcza złogi.

Post urynowy

Specjaliści zajmujący się urynoterapią są zdania, że samodzielnie można pić nie więcej niż pół szklanki porannego moczu dziennie. Zalecają rozcieńczanie go wodą lub nawet dodawanie do soku. Według nich taka kuracja ma działanie profilaktyczne.
Zdecydowane działanie lecznicze ma podobno dopiero całkowity post urynowy, czyli powstrzymanie się na pewnien czas od jedzenia i picie tylko moczu oraz wody. Takiej kuracji nie wolno jednak przeprowadzać na własną rękę, lecz pod nadzorem doświadczonego urynoterapeuty. Można go znaleźć w przychodniach medycyny naturalnej.
Post urynowy powinien trwać od kilku dni do kilku tygodni. Przerywa się go w momencie zdecydowanej poprawy stanu zdrowia. Trzy tygodnie przed rozpoczęciem kuracji należy zmienić dietę zrezygnować z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego, słodyczy, białego pieczywa. Wtedy mocz będzie bezwonny i bez smaku.

Podczas postu trzeba stosować się do następujących zasad:

- Codziennie pije się cały wydalony przez organizm mocz.
- Oprócz tego należy pić od litra do dwóch litrów płynów dziennie, najlepiej wody.
- Przy tej metodzie leczenia może nastąpić tzw. kryzys ozdrowieńczy, spowodowany oczyszczaniem się organizmu. Boli wtedy gardło, głowa, męczy katar i kaszel. Złemu samopoczuciu często towarzyszy gorączka. Objawy mijają po kilku dniach.
- Przed rozpoczęciem postu urynowego trzeba odstawić wszystkie leki, oczywiście po konsultacji z prowadzącym nas lekarzem.

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:
dotix0408 14:40 - 08.03.2013
:o Przecież,żeby stosowac urynoterapię najpierw trzeba zmienic swoją dietę,bo ważne jest co jemy i pijemy-bo to przecież póżniej wydalimy wraz z moczem-dlatego nie można stosowac urynoterapii przed wcześniejszym zgłoszeniem się do specjalisty-lekarza pierwszego kontaktu lub dietetyka,a tak po pierwsze to musimy się najpierw dowiedziec,czy jest nam ona w ogóle potrzebna :o
gość 12:17 - 08.03.2013
kriksoswitkos nie pije i żyje
gość 12:16 - 08.03.2013
a
gość 13:53 - 23.02.2013
ja pija moc prosto ze szparki mojej niuni
gość 13:37 - 15.02.2013
Ja piję mocz mojej dziewczyny raz dziennie wieczorkiem.Potrafi ona siusiać porcjami,a więc wypijam wszystko.Uważam,że to doskonale uodparnia,odkaża,wzmacnia i sprawia,że czuję się doskonale.Piję mocz mojej dziewczyny już od 5 lat.W tym czasie nigdy nie chorowalem i nie mialem,żadnej infekcji.I co wy na to?
gość 13:58 - 05.02.2013
to nie tak ja piję zatykając nos palcami inaczej bym nie wypila no i z woda tez
gość 21:56 - 04.02.2013
Mocz nie tylko leczy ale i odmładza,uspokaja. Co do picia to mięso czerwone nadaje mu nieprzyjemny smak, jedzenie piersi z kurczaka jest niewyczuwalne. To naprawdę cudowny eliksir. Poczytać i wypróbować na sobie, kto nie spróbuje będzie sobie tylko gdybał..
gość 09:10 - 16.01.2013
TATA
gość 19:46 - 27.12.2012
ja pije tylko mocz mojego cholpaka i jego ojca i oni mowia ze mi pomaga

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO