Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Świecowanie uszu -czy jest zdrowe i naprawdę leczy?

31.08.11 06:00
fot. shutterstock.com

fot. shutterstock.com

To metoda starożytnych Egipcjan i Greków, a także Azteków i Majów. Dziś tę terapię stosują północnoamerykańscy Indianie Hopi. Można się jej poddać także w polskich gabinetach medycyny naturalnej.

Zabieg polega na włożeniu do ucha (niezbyt głęboko) specjalnej, ręcznie robionej świecy i zapaleniu jej. Po chwili świeca przestaje płonąć, a zaczyna się żarzyć. Kanał słuchowy zostaje delikatnie ogrzany i tworzy się w nim podciśnienie, które wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny. Takie zabiegi wiele gabinetów medycyny niekonwencjonalnej reklamuje nie tylko jako sposób na czyszczenie uszu, ale również jako metodę, która pomaga pozbyć się rozmaitych dolegliwości. Wielu lekarzy podchodzi jednak do tej techniki terapeutycznej bardzo sceptycznie, twierdząc, że to wszystko obietnice bez pokrycia.

a) „Nie tylko oczyszcza uszy, ale również likwiduje wiele chorób”
Marta Łodykowska terapeutka z Gabinetu Terapii Naturalnych Takamura,

Świecowanie uszu to zabieg, który każdy powinien zrobić sobie przynajmniej raz na pół roku, żeby przeczyścić uszy. Metodami domowymi nie da się tego, niestety, dobrze zrobić, a patyczki, które teoretycznie mają do tego służyć, tylko wpychają brud głębiej. Systematycznie świecowanie powinni mieć robione ludzie pracujący w hałasie, kurzu, w miejscach, gdzie się pyli, oraz osoby często latające samolotami. Zabieg jest też szczególnie polecany po wyjazdach nad morze, żeby oczyścić uszy z piasku, oraz w sezonie jesiennym, żeby wzmocnić zatoki w czasie, kiedy najłatwiej o przeziębienia. Świece produkuje się ręcznie, według tradycyjnych receptur z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Nasączone są one specjalnymi olejkami leczniczymi. Podczas zabiegu do ucha dostarczane są opary olejków, a także substancje ziołowe, dzięki którym następuje leczenie podrażnionych stref. Prąd podciśnienia wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny z kanałów usznych. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii. Dodatkowo świece aktywizują i udrażniają węzły chłonne, limfę, usprawniają procesy metaboliczne. Zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący i odprężający. Wskazaniami do tego zabiegu są niedosłuch, nadmiar woskowiny, podrażnienia uszu lub zatok, nieżyt dróg oddechowych, katar, szumy oraz dzwonienie w uszach, stres, niedrożność kanałów zatokowych, potrzeba regulacji ciśnienia w przypadkach bólów głowy, a także nawracające anginy i powiększony trzeci migdałek. Warto jednak dokładnie sprawdzić gabinet, do którego chcemy się wybrać na świecowanie. Świece potrzebne do zabiegu muszą bowiem być wykonane w odpowiedni sposób, a na rynku jest sporo podróbek. Najlepiej poszukać gabinetu, w którym terapeuci stosują te zrobione przez Adama Wiśniowieckiego, człowieka, który metodę świecowania sprowadził do Polski i zna starożytne receptury produkcji świec.

Autor: Magdalena Patryas

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:
gość 04:47 - 16.02.2013
Miałam dziś świętowanie uszu. Kupiłam specjalne świeczki w aptece 3$ kosztują w USA. Zabieg z początku może wydawać się przerażający i dziwny.
Po zabiegu, mogę powiedzieć że od dziś już tylko świeczki.
Wyniki.
- moje uszy, są od środka czyste i daje się to odczuć
- polepszenie słuchu
- przestanę czyścić uszy w środku wacikami do uszu

Komentarz napisany w lutym 2013.
gość 18:10 - 01.01.2013
bardzo zdrowa metoda bardzo zapraszam


http://czajniczek-pana-russella.blogspot.com/2010/09/swiecowanie-uszu-niezabawna-strona.html
gość 18:09 - 01.01.2013
przeczytajcie sobie to a później zerknijcie na Wikipedie
http://czajniczek-pana-russella.blogspot.com/2010/09/swiecowanie-uszu-niezabawna-strona.html
gość 18:07 - 01.01.2013
„Obiecywanie, że świecowanie uszu może leczyć jakiekolwiek choroby, jest szkodliwe”
lek. med. Arkadiusz Miller specjalista chorób wewnętrznych z Centrum Medycznego ENEL-MED
strona 3 artykulu
gość 15:13 - 22.08.2012
oszustami najczęściej są lekarze,którzy wmawiają nam wiele chorób i przepisują leki na zasadzie : jak pani nie pomoze przepiszemy następny i jakoś bedzie lepiej.Szkoda,że nie patrzycie na siebie z taką rezerwą jak na tych,którzy pomagają ludziom niekonwencjonalnie. Gratulują samooceny.No cóż łatwiej kogośż siebie przedstawiać w czarnych barwach
gość 15:09 - 22.08.2012
Pani doktor! przemawia przez panią dziwna zazdrosć lub naczytała się Pani ksiażeczek dla lekarzy i dalej nie bardzo Pani wie co z nimi zrobić.Kochana Pani proszę powiększyć swoje kwalifikacje.Pozdrawiam.
gość 18:02 - 25.09.2011
Polecam...miałam poczułam się o wiele lepiej....na początku jest strach...zabieg jest bardzo przyjemny
gość 00:27 - 04.09.2011
miałam to.. nic specjalnego szczerze
jaga123 18:45 - 31.08.2011
nie dla mnie

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO