Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Proste sposoby na ból głowy

14.04.04 15:03

Gdy dopadnie cię ta przykra dolegliwość, nie zamykaj się w pokoju z głową okręconą ręcznikiem i nie czekaj, aż ból sam minie. Działaj. Jest wiele metod, które pozwalają szybko się z nim uporać.

Ból głowy miewa różne przyczyny. Czasami jego sprawcą jest zwykłe przeziębienie, kiedy indziej przepracowanie, stres czy migrena. Bywa i tak, że ból odczuwany najsilniej w okolicach karku czy szyi informuje o skrzywieniu kręgosłupa lub wysokim ciśnieniu. Mimo że daje się we znaki, nie jesteśmy bezsilni. W sukurs przychodzi nam medycyna naturalna i klasyczna. Warto więc wypróbować oferowane przez nie sposoby i wybrać najlepszy z nich.

Czytaj także:

 


Kiedy dziecko boli głowa


Nie poddawaj się migrenie


A jeśli Twój ból jest oszustem?


Akupresura

Uciskanie odpowiednich punktów na ciele pobudza wydzielanie naturalnych substancji przeciwbólowych - endorfin. Ta metoda przynosi ulgę przy każdym rodzaju bólu głowy. Punkty akupresurowe trzeba uciskać rytmicznie ok. 20 razy przez dwie minuty.
- Najpierw palcem wskazującym uciskaj punkt położony między brwiami - w miejscu, gdzie nos łączy się z czołem.
- Potem kciukiem i palcem wskazującym wymasuj - na zmianę w obu dłoniach - punkty między kciukiem i palcem wskazującym.
- Przejdź do wgłębienia znajdującego się na środku karku, tuż pod włosami - naciskaj go palcem wskazującym.
- Na zakończenie wymasuj w obu stopach punkty znajdujące się między paluchem i drugim palcem.

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:
gość 10:49 - 28.02.2013
Tabletki można ale przez ile czasu?, potem są inne kłopoty tzw potabletkowe. Ktoś mi podpowiedział masaż Rosenberga. Nastawienie miałam nie najlepsze, ale poszłam. Głowa przestała mnie boleć już w trakcie, potem miałam długo spokój.
erzecznik 12:45 - 29.01.2013
Jeśli chodzi o leki doraźne przerywające atak migreny rekomendowane przez Towarzystwo Neurologiczne tryptany wykazują się największą skutecznością. Jednak ich odpowiedni dobór zależy wyłącznie od specjalisty.
gość 13:45 - 27.01.2013
mnie pomaga tylko czeski migrenol
bellamona 15:20 - 05.11.2012
Mnie też na bóle głowy pomaga ten rezonator biofotonowy, pożyczam sobie od babci bo mnie na niego nie stać. Ale czuję się lepiej i bóle juz praktycznie nie wracają :)) A temu kto napisał że je po kilka tabletek dziennie radzę żeby przestał! Zniszczysz sobie wątrobę a tabletki wcale nie spowodują że bóle nie będą powracały. Idź lepiej do neurologa i pilnuj diety i rytmu życia
gość 14:04 - 16.10.2012
ja na ból głowy stosuję rezonator biofotonowy, bo tak na prawdę próbowałam juz wszystkiego, walczę z migrenami od dwóch lat, próbowałam już wszystkich możliwości dosłownie i dopiero ten rezonator zaczął przynosić mi ulge, zobaczymy czy zlikwiduje ból całkowiecie, nawet jak nie to i tak zawdzieczam mu zmniejszenie bólu o połowę!
gość 12:39 - 08.10.2012
Mnie też często męczy ból głowy przez pogodę. Tylko że ja wiem kiedy będzie mnie boleć i wtedy nie planuję ważnych spotkań czy załatwień na mieście. Sprawdzam prognozę biometeorologiczną na www.biometeo.pl, tutaj podają tylko taką prognozę, jest dokładna i się sprawdza. A jak muszę mimo złego biometu coś załatwiać to biorę tabletkę i jakoś daję radę.Uważam że takie obserwacje to dobry pomysł, warto spróbować i nie dać się bólowi głowy. Mam nadzieję że mój pomysł komuś pomoże bo takie bóle to nic przyjemnego i utrudniają codzienne funkcjonowanie.
gość 11:57 - 02.10.2012
mnie tez boli glowa codziennie,niewiem juz co robic jem po kilka tabletek dziennie i to nic nie pomaga
gość 11:57 - 02.10.2012
mnie tez boli glowa codziennie,niewiem juz co robic jem po kilka tabletek dziennie i to nic nie pomaga
gość 14:34 - 12.09.2012
YHYM :) A próbował ktoś z Was nagrań relaksacyjnych takich jak Fruiti czy GeRelaxis? Mają wiele pozytywnych opinii.

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO