Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Mokry kłopot - nietrzymanie moczu

12.04.13 13:57
nietrzymanie moczu - fot. shutterstock.com

nietrzymanie moczu - fot. shutterstock.com

Nie tylko skalpel

Coraz częściej problem NTM leczy się (lub znacząco niweluje jego objawy) chirurgicznie. Operację można wykonać w ramach NFZ. Informacje o bezpłatnych zabiegach uzyskasz u lekarza pierwszego kontaktu. Z NTM można rozprawić się też w gabinetach ginekologii estetycznej – od niedawna także za pomocą lasera. Często wykonywane są tam też zabiegi typu „sling”, polegające na wprowadzeniu pod cewkę moczową taśmy, która unosi i podtrzymuje ją oraz jej połączenie z pęcherzem. Zabieg ten uchodzi za skuteczny (80–90 proc. pań przez pięć lat po zabiegu nie ma epizodów gubienia moczu). Kosztuje 4500 zł, a wykonywana jest np. w AG

Nasz ekspert:
dr Maciej Rogala Gold Clinic – Medycyna i Ginekologia Estetyczna

http://www.goldclinic.plLASEREM W CZUŁE MIEJSCE – Laserowe leczenie wysiłkowego NTM ma wysoką, nawet 90-proc. skuteczność. Zabieg polega na uszkadzaniu wiązką światła włókien kolagenowych pochwy, przez co ona się obkurcza, a kąt ujścia cewki moczowej wraca do prawidłowego położenia. I kłopot znika. Seans trwa kilka minut, za to jego efekty mogą utrzymywać się kilka lat. Nie ma potrzeby znieczulania, zabieg jest bezbolesny (można czuć ciepło, mrowienie, kłucie). Zwykle pomaga już jeden seans. Jeśli nie, powtarza się go pół roku później. Ważne: przez miesiąc należy wstrzymać się od współżycia. Cena jednego zabiegu: 3500 zł.


Autor: Anna Augustyn-Protas

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


e_infant 16:46 - 17.04.2013
Znajomą na taki zabieg skierował urolog. Pod znieczuleniem miejscowym, po 3 dniach została wypisana ze szpitala. Warto spróbować na NFZ.
orchid 22:06 - 14.04.2013
To jest problem który niestety dotyka kobiety po ciąży / ciążach, mało kto się chce do tego przyznać, u mnie ten problem się pojawia gdy jestem przeziębiona / chora, a więc organizm osłabiony, więc w sumie nie jest to nasilony problem............ ale wkurzający, to na pewno.
jaga123 10:11 - 13.04.2013
ZABIEGI DROGIE

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO