Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Matka natura w służbie układu krwionośnego

29.04.14 14:32

Człowiek jest skomplikowaną machiną, w której wszystkie elementy muszą pracować bez zarzutu, aby mógł on normalnie funkcjonować. Niestety, zła dieta i brak ruchu, a także obciążenia dziedziczne prowadzą do licznych chorób, określanych obecnie mianem cywilizacyjnych. Istnieje cała masa wszelkiego rodzaju chorób układu krwionośnego, których można skutecznie się ustrzec, jeśli tylko zastosuje się odpowiednią dietę i zadba o odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Nie trzeba przy tym uciekać się do syntetycznych farmaceutyków. Matka natura obdarzyła ludzi środkami, które pozwolą zachować układ krwionośny i serce w należytym stanie przez długie lata.

Groźny cholesterol

Kluczem do zachowania zdrowej kondycji jest przeprowadzanie regularnych badań, stosowanie odpowiedniej diety oraz ruch na świeżym powietrzu. Każdy człowiek powinien wykonywać zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego rutynowe, okresowe badania laboratoryjne. Zwyczajne badanie krwi może odpowiedzieć na pytanie dotyczące kondycji układu krwionośnego człowieka. Dorosły człowiek nie powinien mieć więcej całkowitego cholesterolu we krwi niż 200 mg/dl. Najważniejsze jest jednak to, czy w organizmie poziom tzw. złego cholesterolu nie przeważał nad cholesterolem dobrym. Zły powoduje bowiem odkładanie się w żyłach i tętnicach złogów tłuszczowych, powoli zamykających światło naczyń krwionośnych. Jeśli naczynie zamknie się całkowicie, prowadzi to do zawału serca czy udaru mózgu. Wiedząc, że poziom złego cholesterolu LDL w naszym organizmie jest zbyt duży, musimy podjąć radykalne działania mające na celu zredukowanie jego poziomu. Jak tego dokonać bez leków?

Sposoby utrzymania układu krwionośnego w dobrym stanie

Bardzo istotny wpływ na to, w jakiej kondycji są nasze żyły i tętnice, ma dieta. Niezdrowe, tłuste jedzenie podwyższa poziom złego cholesterolu. Osoby otyłe, zwłaszcza w wysokim stopniu, mają większe ryzyko pojawienia się miażdżycy, zawału czy udaru. Nadmiar cholesterolu u każdego człowieka jest przyczyną wielu groźnych chorób. Dlatego należy z nim walczyć stosując m.in. rozsądną dietę. Powinna ona składać się ze świeżych warzyw, tłuszczy pochodzenia roślinnego - np. oleju słonecznikowego, rzepakowego czy sojowego. Ważne jest, aby osoby narażone na miażdżycę spożywały świeże owoce, pieczywo pełnoziarniste, ryby i drób, a wykluczyły z diety produkty smażone, smalec, margarynę, tłuste sery i mięsa.

Dla obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi nie trzeba stosować syntetycznych leków, będących produktem przemian chemicznych. Wystarczy zastosować naturalne składniki, takie jak: czerwony ryż fermentowany na drożdżach, witaminę B6, B1, B12. Takie naturalne składniki zawiera 1 tabletka preparatu Cholester. Zażywając tylko jedną tabletkę dziennie witaminy z grupy B będziemy wydajnie wspierać właściwy metabolizm energetyczny organizmu, zaś monakolina K zawarta w czerwonym ryżu pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi i zapewni utrzymanie układu krwionośnego w dobrym stanie.

12345
Oceń artykuł
Polecamy:
katerina_s 14:11 - 14.05.2014
Znakomicie na układ krwionośny działa sok z pokrzywy :)
gość 15:32 - 11.05.2014
Mam cholesterol na normalnym poziomie a mimo tego choruję na miażdżycę kończyn dolnych. Jest to schorzenie, które w najgorszym przypadku może skutkować amputacją nóg. Dziwne? Otóż powodem są papierosy. Przestrzegam więc przed paleniem, miażdżycy nie da się wyleczyć ambulatoryjnie.
gość 16:12 - 10.05.2014
Nie jestem do końca przekonana co do wpływu diety na kondycję nie tylko żył i tętnic, nigdy nie odżywiałam się specjalnie zdrowo, wręcz przeciwnie, znajomi za to prowadzą przykładną zdrową kuchnię, mają kłopoty z cholesterolem podczas gdy mój jest w normie ;)
gość 10:59 - 09.05.2014
Odrzucić to co najsmaczniejsze? Niestety lekarz powiedział mi to samo i stosuję się do zaleceń dietetycznych. Myślałem, że nie dam rady, ale jak się okazuje można przywyknąć. Rozsądna dieta też może być smaczna. :)

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO