Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Estrogeny – źródło kobiecości

21.09.11 06:00
fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

A oto garść „estrogenowych” ciekawostek:

  • Kobiety mają niższy próg bólu, który zmienia się w ciągu cyklu, a wraz z wiekiem i obniżającym się poziomem estrogenu odczuwanie bólu słabnie.
  • Przypuszcza się także, że to dzięki estrogenom kobiety rzadziej cierpią na dysleksję, a także, że mogą tłumić produkcję adrenaliny i kortyzolu, zmiejszając skutki stresu.
  • Warto wiedzieć, że w tabletkach antykoncepcyjnych stosuje się tzw. etynyloestradiol – to syntetyczny naśladowca tylko jednego rodzaju estrogenów, co wstrzymuje owulacje i zaburza cykl miesiączkowy
  • Przeprowadzono kilka badań naukowych z których wynika, że kobiety czują się najbardziej inteligentne, kiedy poziom estrogenów w cyklu miesiączkowym jest najwyższy i lepiej radzą sobie wtedy z zadaniami wymagającymi biegłości językowej
  • Podczas karmienia piersią poziom estrogenów jest bardzo niski, między innymi dlatego jedną z ostatnich rzeczy o jakich myśli świeżo upieczona mama jest seks.

Pamiętajmy, że estrogeny to jedne z hormonów występujących w organizmie i mających wpływ na jego funkcjonowanie. Ponieważ nasze ciało jest skomplikowaną „maszyną”, wymaga równowagi wszystkich zachodzących w nim procesów. Dlatego nigdy nie możemy zwracać uwagi na samo stężenie estrogenów bez zwracania uwagi na pozostałe hormony jak np. progesteron czy hormony tarczycy. Jeżeli mamy wątpliwości co do równowagi homonalnej w naszym organizmie, nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty.

Autor: mat. prasowe

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:
gość 19:12 - 04.03.2013
Fitoestrogeny, hormony kobiecości

Nie dostrzegamy długo benefitów działania estrogenów w organizmie kobiety do momentu zanotowania objawów świadczących o ich obniżeniu.
Najbardziej dokuczają nam widoczne na skórze objawy niedoboru estrogenów. Hormon ten wpływa na nawilżenie skóry, daje jej elastyczność i odpowiednie napięcie, pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych, zwiększa przenikanie składników odżywczych do skóry, chroni przed łysieniem androgenowym.
Spadek estrogenów objawia się zwiotczeniem skóry, brakiem elastyczności, pogłębiają się zmarszczki i bruzdy. Skóra staje się cienka i wiotka, nasila się jej przesuszenie, mimo stosowania kremów, częściej pękaja naczynka krwionośne. Na dłoniach i stopach można zauważyć zwiekszone rogowacenie, często bolesne pękanie naskórka.
Gwałtowne zmiany w skórze do jakich dochodzi na skutek utraty ochronnego wpływu estrogenów powodują poważne pogorszenie jej kondycji. Według badaczy gęstość kolagenu w skórze spada średnio o 2% rocznie. Inni naukowcy podają, że w ciągu pierwszych 5 lat menopauzy ilość włókien kolagenowych w skórze obniża się o 30-35%”. Liczby te mówią same za siebie. To już nie powolna, stopniowa utrata atrakcyjności. Fitoestrogeny mogą okazać się więc „eliksirem młodości”.
Działanie fitoestrogenów obejmuje także inne obszary ciała kobiety:
Dzięki ich stosowaniu zmniejszają się krępujące dolegliwości wynikające z zaniku ściany pochwy, utrudniające współżycie. Poprawia się także osłabione libido.
Roślinne estrogeny zmniejszają objawy menopauzy, zapobiegają utracie zębów i przyczyniają się do zwiększenia gęstości kości.
Redukują poziom cholesterolu, ochraniają serce i naczynia przed chorobami, a także usprawniają pamięć, koncentrację, zapobiegają chorobie Alzheimera i podnoszą obniżony nastrój. Fitoestrogeny są niezwykle silnym składnikiem naturalnym pełniącym rolę ochronną dla komórek mózgu. Kiedy kobieta wkracza w menopauze i poziom estrogenu w jej krwi gwałtownie spada, może zaobserwować negatywne zmiany w zakresie sprawności myślenia, uczenia się i zapamietywania.

Belle Vie, fitoestrogeny roślinne:
Lepszy wygląd skóry
Efekt odmladzający
Bezpieczeństwo tkanek piersi i narządów rodnych
Wspieranie serca, korzystny profil lipidów
Lepsza pamięć i koncentracja
Polepszenie gęstości kości
Codzienne usuwanie toksyn

http://www.transferfactor.info.pl/
http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl
iwcia 16:30 - 21.09.2011
fajny artykuł :)
miracle 09:12 - 21.09.2011
mądry artykuł
Iskierka0 08:14 - 21.09.2011
ech ...ta nasza kobiecość:-)

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO