Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Medycyna
rozmiar czcionki:AAA

Antykoncepcja długoterminowa – idealna metoda dla każdej kobiety

29.09.14 12:45

Ciąży można zapobiegać na wiele sposobów. Jeszcze do niedawna największym powodzeniem wśród kobiet cieszyła się pigułka antykoncepcyjna. Dzisiaj zwykła tabletka hormonalna przestała wystarczać współczesnej kobiecie, która żyjąc w biegu oczekuje od antykoncepcji czegoś więcej: komfortu i swobody w użytkowaniu, a także dużej skuteczności i niezawodności. Nic więc dziwnego, że numerem jeden stała się w pełni bezpieczna, wygodna i zapewniająca dużą swobodę antykoncepcja długoterminowa, która wydaje się być czymś zupełnie naturalnym. Założenie systemu domacicznego lub implantu daje szansę na to, aby kobiety mogły korzystać z dobrodziejstw tychże metod przez wiele lat.

Tradycyjna pigułka to za mało
Brak konieczności codziennego zażywania tabletki czy regularnej zmiany plasterka antykoncepcyjnego, niemalże 100% zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, niższe koszty, a przede wszystkim mniejsze obciążenie wątroby – to tylko niektóre z atutów antykoncepcji długoterminowej.
Do niedawna antykoncepcja długoterminowa (antykoncepcja wspierana przez Bayer – koncern farmaceutyczny) nie dość, że była terminem obcym dla większości kobiet, to na dodatek kojarzyła się głównie z kobietami dojrzałymi, które zostały już matkami. Aktualne kryteria organizacji zajmujących się zdrowiem reprodukcyjnym wykazują, że nowoczesna antykoncepcja długoterminowa jest doskonałym rozwiązaniem także dla kobiet młodych, które jeszcze nie rodziły.
Prawda jest taka, że tradycyjna tabletka antykoncepcyjna, aby była skuteczna i zapewniała prawie pełną ochronę, wymaga żelaznego reżimu, a więc codziennego zażywania o dokładnie tej same porze. Nie każdej jednak kobiecie udaje się taką bezwarunkową dyscyplinę zachować. Niektórym paniom (szacuje się że aż około 60%) zdarza się przynajmniej raz w miesiącu zapomnieć o przyjęciu pigułki. Działanie klasycznej tabletki może zakłócać również antybiotykoterapia, biegunka i wymioty wynikające z zatrucia pokarmowego lub innych chorób. Metody długoterminowe są najlepszą alternatywą dla pigułek antykoncepcyjnych, gdyż efektywność ich działania nie jest uzależniona od codziennego, bezbłędnego dawkowania.
Wśród metod długoterminowej ochrony przed nieplanowaną ciążą wyróżnia się: wkładki domaciczne, wewnątrzmaciczne systemy hormonalne, domięśniowe zastrzyki hormonalne oraz implanty podskórne.

Skuteczność bez dyscypliny i rutyny

12345
Oceń artykuł
Tagi:
Polecamy:


malynka 20:27 - 25.09.2016
A mi najwygodniej jest z wkładką hormonalną. Mam Levosert już ponad rok i to najlepsza metoda, jaką do tej pory stosowałam.
fikuska 00:01 - 29.10.2014
No, ale tabletek nie powinno się tak zmieniać i odstawiać jak się chce, bo to też dawka hormonów. Organizm może marnie przyjąć takie wahania. Ja jak zmieniałam tabletki to konsultowałam to z lekarzem. Moim zdaniem to jedyna prawidlowa metoda.
gość 21:10 - 18.10.2014
Mnie również pasują pigułki, bo mogę je zmienić albo odstawić i po problemie. Pamiętam również o zdrowiu dlatego osłonowo na serce i wątrobę stosuje harmonellę, polecaną przez mojego ginekologa. Myślę że w przyszłym roku postaramy się o bobaska ale na razie zostaje przy pigułkach.
fikuska 11:23 - 10.10.2014
Próbowalam już kilku róznych środków antykoncepcyjnych. Miedzy innymi nawet spirali, ale jednak tabletki to wedlug mnie najlepsze rozwiązanie. Terminowe branie to kwestia przyzwyczajenia i ja odruchowo juz o nim pamiętam. Najważniejsze jest własciwe dobranie tabletek. Ja mam Vixpo i jestem mega zadowolona. Nie zamieniłabym ich na żadną inna metodę na tą chwilę.
gość 15:57 - 03.10.2014
no tak, ale trzeba pamiętać o przyjmowani ujakichś pomocnych tabletek - u mnie to mucovagin i femimax, biorę je codziennie.

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO