Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Fitness
rozmiar czcionki:AAA

Gimnastyka życia - Ewa Chodakowska

03.10.14 14:19
Ewa Chodakowska, fot. mat. prasowe

Ewa Chodakowska, fot. mat. prasowe

Kształtowanie sylwetki wymaga regularności i dokładności. Fitness staje się treningiem naszej woli.

Długo nie wiedziała, co ze sobą zrobić, jakie jest jej powołanie. – Moim konikiem były sport i języki obce. Początkowo profesja trenera wydawała mi się za mało ambitna, dlatego wyjechałam do Anglii z głębokim przekonaniem o swoich umiejętnościach językowych. Pierwsza podróż metrem i szok. Czy ci ludzie na pewno mówią po angielsku?! Przecież świetnie znam angielski – opowiada Ewa. – Nie rozumiałam niczego poza głuchymi dźwiękami stłamszonymi gdzieś głęboko w gardle. Przez pół roku z nikim nie odważyłam się rozmawiać: musiałam mówić perfect albo w ogóle. Zapisałam się do szkoły angielskiego. Pracowałam jako sprzątaczka, opiekunka do dzieci, barmanka, kelnerka.

Otworzyła firmę cleaning service i choć firma świetnie prosperowała, Ewa czuła jednak, że stoi w miejscu. Niby wszystko się układało, ale to nie było to. Wróciła więc do Polski. – Człowiek powinien w siebie inwestować, rozwijać się. Wówczas zapragnęłam skupić się na pasji do aktywności fizycznej. Pojechałam do Grecji, żeby odzyskać energię. W Atenach znalazłam Akademię Pilates, w której zajęcia prowadziła Szkotka, Elaine Dutton. Dojrzała kobieta zarażająca pozytywną energią. Po raz pierwszy w życiu naprawdę fruwałam!

Do Polski wróciła po roku. Przez następne 2 lata uczyła się w szkołach sportowych w Krakowie i Warszawie. Ale nie spełniły one Ewy oczekiwań. Spróbowała fotografii. Nie wyszło. Potem wybór padł na Wyższą Szkołę Filmową. Po roku zamiast satysfakcji poczuła zmęczenie. Żeby się znów podładować, wyjechała do ukochanej Grecji. To był przełom. Poznała przyszłego męża, trenera personalnego z 20-letnim prawie doświadczeniem. – Był znany i ceniony w Grecji. Człowiek o wielkim sercu i niespotykanej cierpliwości, wyrozumiały i inteligentny. Zmienił moje patrzenie na bycie trenerem fitness. Przyglądając się temu, co i jak robi, zrozumiałam, że ten zawód to coś więcej niż praca z ciałem. To holistyczna praca z człowiekiem, wpływanie na poprawę jakości jego życia, dodawanie skrzydeł. Troska o niego i dbanie o jego dobro, zarówno w kwestii zdrowia, jak i psychiki – opowiada Ewa.

Autor: Justyna Kumanowska

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO