Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Zdrowie - |Zdrowo jeść
rozmiar czcionki:AAA

Dieta bez pszenicy

14.05.13 08:53
Chleb razowy, fot. Shutterstock

Chleb razowy, fot. Shutterstock

To zboże, które było kiedyś podstawą diety, dziś, zmodyfikowane genetycznie, jedynie nam szkodzi: gwałtownie podnosi poziom glukozy we krwi, powoduje huśtawkę głodu i przejedzenia, nawet uzależnia – do takich wniosków doszedł autor programu żywienia opartego na wyeliminowaniu pszenicy, amerykański kardiolog dr William Davis.

Jednym z efektów stosowania tego programu jest duży (i trwały!) spadek wagi. Dr Davis zapewnia, że zamieniając bułki pszenne na chleb żytni lub orkiszowy, pozbędziemy się tzw. pszennego brzucha i fałdek w talii.

Więcej informacji w książce Williama Davisa „Dieta bez pszenicy”, Bukowy Las 2013

 

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:
gość 14:22 - 23.06.2013
Ktos ta ksiazke czytal bez zrozumienia. Autor we wstępie pisze, ze pod słowem pszenica należy rozumieć "pszenica, zyto, jeczmien" a wiec material wprowadza w blad! Bo orkisz to odmiana pszenicy, a zyto ma w sobie gluten powodujący stany zapalne, a do tego nie ma wartości odżywczych.
Davis w swojej książce przedstawia wyniki badan które mowia ze te zboza powodują liczne stany zapalne u człowieka objawiające się: wysypka, chorymi jelitami, astma, zaburzeniami hormonalnymi, zapalenie stawow, miesni, chora tarczyca i inne.
Jedzac zboza stajemy się powoli chorzy.
gość 13:27 - 28.05.2013
W czasie diety, warto pić wodę, zwłaszcza, że można wygrać ciekawe nagrody:)

Ciekawy konkurs z interesującymi nagrodami.

Zasady:

Zadaniem Uczestnika Konkursu jest znalezienie, zapamiętanie i zaznaczenie jak największej ilości par przedstawiających te same obrazki, w jak najkrótszym czasie.

Konkurs:

https://www.facebook.com/Staropolanka2000/app_195221183960862

NAGRODY:
- gadżety – pendrive z kryształkami Swarovskiego, notesy, akcesoria kuchenne, gry ekologiczne, etui na telefon
gość 12:09 - 23.05.2013
najważniejsze to aby dieta nie wpłynęła szkodliwie na nasze zdrowie, to przecież ma być trwałe pozbycie się niechcianych kilogramów i cm, (idealnafigura.com/konsultacje) klucz do zdrowego życia, bo przecież zdrowe odżywianie może nam poprawić i przedłużyć życie od kilku do kilkunastu lat, nie mówiąc o szczuplej sylwetce
kalimena 19:35 - 20.05.2013
To żadne odkrycie, że orkisz zdrowszy od pszenicy. Podobnie złudna jest "zdrowa" soczewica.
dotix0408 11:31 - 17.05.2013
Ja jem otręby pszenne i bardzo je sobie chwalę,nie wiem ile jest tam samej pszenicy,ale przecież i płatki pszenne są ponoć zdrowe?Jak już coś okazuje się dobre dla naszego organizmu,to za chwilę jakiś doktor-robi nam wodę z mózgu-tak,że już nic nie wiadomo

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO