Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uroda - |Włosy
rozmiar czcionki:AAA

Proste włosy

09.10.12 11:00
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Moda na idealnie gładkie włosy trwa. Ale nie kosztem ich zdrowia. Sprawdzamy, jak osiągnąć efekt wyprostowania bez codziennego „prasowania”.

Polki maja przeważnie cienkie i płaczące się włosy. Prostowanie je dyscyplinuje i sprawia, że wyglądają na lśniące, zadbane i zdrowe. Wyglądają, bo niestety nie zawsze tak jest. Czy włosy można wyprostować na stałe? I jak je chronić?

PROSTO Z PUDEŁKA

Got2b blow it straight to pierwszy zestaw do domowego prostowania. Wystarczy pół godziny i trochę cierpliwości. Etap pierwszy to serum prostujące, które zawiera keratynę i proteiny jedwabiu (mimo wszystko pachnie dość fryzjersko). Krok drugi to nałożenie kremu wygładzającego. Efekt rzeczywiście utrzymuje się przez kilka kolejnych myć, natomiast nie należy go zbyt często powtarzać, ponieważ jak każdy zabieg trwale zmieniający strukturę włosa, nie jest dla nich obojętny.

GRUPA WSPARCIA

Nowością na rynku jest również linia produktów Indola Keratin Straight. Szampon i odzywka dadzą taki sam efekt jak żelazko (jeśli masz dość podatne włosy). Moje włosy były widocznie wygładzone i prostsze, ale tylko do następnego mycia. Jeżeli wciąż trudno ci się rozstać z prostownicą, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie polecam krem wygładzający włosy Pantene i keratynowy  fluid odbudowujący od Artègo.

JAK TO ROBIĄ W SALONACH

Po szaleństwie na zabiegi z keratyna przetestowałam X-Tenso – trwałe prostowanie włosów od L’Oréal Professionnel (w salonie Piotra Hulla w Warszawie). Na umyte włosy nakładany jest krem prostujący, włosy są suszone i prostowane żelazkiem. Potem nakłada się utrwalacz i zmywa po 10 minutach. Nie wierzyłam, że włosy mogą być tak idealnie proste po każdym myciu przez trzy miesiące (koszt: ok. 400 zł). Bez zniszczeń!

fot. Shutterstockfot.mat.prasowefot.mat.prasowefot.mat.prasowefot.mat.prasowefot.mat.prasowefot.mat.prasowe
źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


fibiz 22:32 - 14.10.2012
Pamiętaj, aby wybrać prostownicę ceramiczną. Im węższa, tym łatwiej się prostuje włosy.
fibiz 22:32 - 14.10.2012
Pamiętaj, aby wybrać prostownicę ceramiczną. Im węższa, tym łatwiej się prostuje włosy.
patt18 18:11 - 13.10.2012
U mnie takie kosmetyki sie nie sprawdzają. Wybieram prostownice i koniecznie termoochroną z Marion- mam spokój przez 3-4 dni :)

http://modnieiurodnie.blogspot.com/
tessa08 19:08 - 10.10.2012
moje włosy są proste jak drut

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO