Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uroda - |Włosy
rozmiar czcionki:AAA

Balejaż bez skuchy

14.11.07 15:41

Dla rudzielców

Ten kolor włosów daje zdecydowanie większe pole do popisu niż blond. O ile bowiem przy jasnych kosmykach liczy się głównie naturalna zmysłowość, przy rudych pasmach możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Niewiele kobiet ma przecież taki kolor włosów z natury. W większości wypadków, by uzyskać rudości, czerwienie, burgundy czy kasztan, trzeba wcześniej nałożyć farbę i dopiero tak przygotowane „podłoże” cieniować pasemkami w innych barwach. Dlatego możesz zdecydować się na bardziej kontrastowe połączenia. Jasne i ciemne rudości będą pięknie rozświetlone przez złote refleksy lub nasycą je mocne czerwienie. Modnie i elegancko prezentują się również balejaże w wielu odcieniach kasztanów. Przy czerwonych włosach seksownie wyglądają dość cienkie pasma czekoladowego brązu czy bursztynu. Niezależnie jednak od wybranych połączeń pamiętaj, że tzw. rude barwniki wypłukują się najszybciej, wymagają więc starannej pielęgnacji i częstego powtarzania zabiegów koloryzacji.

Zabawa czerwienią

Na ciemnokasztanowych włosach zrobiono wielokolorowy balejaż, łącząc odcienie złota, rudości, czerwieni i beżu. Unikaj takich połączeń, gdy masz bardzo widoczne popękane naczynka krwionośne. Czerwień bowiem dodatkowo je podkreśli.

Odcienie kasztanów

Włosy ufarbowano na czekoladowo-kawowy, ciepły brąz. Cienkie, trójkątne pasma – rozszerzające się ku dołowi – zabarwiono następnie rudym brązem. Ten balejaż jest bardzo uniwersalny, ponieważ podkreśli urodę zarówno pań o śniadej, jak i porcelanowej karnacji. Pasuje też niezależnie od wieku.

Z miodowymi refleksami

Sięgające ramion włosy w kolorze rudobrązowego złota rozświetlono cienkimi miodowymi pasemkami. Takie połączenie jest najlepsze dla kobiet o jasnej karnacji. Dodaje też objętości cienkim pasmom.

Dla brunetek

Ciemne włosy zwykle są grubsze niż jasne. Często bywają także dość sztywne i brakuje im lekkości. Balejaż jest więc dla nich idealnym rozwiązaniem. Grube pasma po rozjaśnieniu stają się bowiem bardziej miękkie i podatne na układanie (są też bardziej porowate i dłużej schną). Sztywne włosy zaś, po umiejętnym wycieniowaniu i zaznaczeniu konturów twarzowym kolorem, wyglądają na lżejsze i pełne energii. Poza tym ciemna barwa włosów dodaje kobiecie, zwłaszcza dojrzałej, lat. Wyostrza też rysy twarzy, podkreślając zmarszczki. Warto więc kruczoczarne kosmyki lub te w kolorze gorzkiej czekolady rozświetlić brązowymi, miodowymi bądź wpadającymi w różne odcienie rudości pasemkami. Młode dziewczyny noszące nowoczesne fryzury mogą pokusić się o balejaż w barwach ognistej czerwieni.

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


gość 14:58 - 21.03.2013
super

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO