Zarejestruj się!
Uroda - |Twarz i ciało
rozmiar czcionki:AAA

Szybki przegląd metod depilacji!

14.01.16 12:16
fot. Shutterstock.com

fot. Shutterstock.com

Gładkie ciało w niektórych miejscach to zdecydowanie całoroczny obowiązek. Przeczytaj szybki przegląd metod depilacji!

Szybki przegląd metod depilacji

Gładkie ciało w niektórych miejscach to zdecydowanie całoroczny obowiązek. Bez znaczenia jest to, czy planujemy latem wyjście na plażę, czy w okresie karnawału do klubu, gładkie nogi to podstawa. Podobnie jest z pachami, strefami bikini czy okolicami twarzy. Dodatkowo zbyt obfite lub pojawiające się w niewłaściwych miejscach owłosienie, jest bardzo krępującym problemem. Jaki sposób wybrać na pozbycie się zbędnych włosków? Dowiesz się, czytając szybki przegląd metod depilacji!

Depilacja pastą cukrową

Usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej to w 100% naturalny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą.

Najważniejszą zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że pasta cukrowa nie podrażnia naskórka. Produkt obkleja włoski dookoła, nie przyklejając się do skóry, co znacznie zmniejsza ból. To zdecydowanie najdelikatniejsza, naturalna alternatywa dla innych metod depilacji. Przed zabiegiem możemy nanieść na skórę, również specjalny puder, który poprawi przyczepność pasty do włosków. Sprawi to, że depilacja przebiega jeszcze sprawniej i szybciej. Cena zabiegu waha się pomiędzy 20zł a 110zł w zależności od miejsca depilacji – mówi Katarzyna Brzozowska z Body Care Clinic w Katowicach.


Depilacja woskiem

Ten sposób polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy specjalnego wosku i podobnie, jak pasta cukrowa daje długotrwałe efekty oraz może być stosowany na wszystkich częściach ciała. Po samym zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, istnieją jednak skuteczne sposoby, by temu zapobiec.

Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy całkowicie pozbyć się śladów zabiegu. Po depilacji usuwamy pozostałości produktu balsamem. Następnie wcieramy go w podrażnioną skórę. Preparat ten jest bogaty w naturalne składniki, takie jak różnego rodzaju olejki oraz panthenol. Jest to ważny element, który znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast nawilżona i odżywiona – podpowiada specjalistka.

Warto pomiędzy zabiegami stosować również peeling, który usuwa martwy naskórek, co znacznie zmniejsza ryzyko wrastania włosków. Cena zabiegu depilacji woskiem jest identyczna, jak w przypadku depilacji za pomocą pasty cukrowej – dodaje Brzozowska.

Depilacja laserem

Depilacja laserowa to doskonały sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia oraz kłopotów z wrastającymi włosami. Jednak w przypadku tego rodzaju zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt, nie wystarczy jedna sesja. Jeśli chcemy jednak uzyskać idealnie gładkie ciało, musimy zdecydować się na serię zabiegów.

Jak wiadomo, najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce ze zbędnym owłosieniem jest depilacja laserowa. Dodatkowo zima to doskonały moment na rozpoczęcie zabiegów. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię światła pulsacyjnego CPL zastosowaną w laserze X-lase możemy na trwałe usunąć niechciane włoski po wykonaniu 6-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów zależy jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach rosnących na jasnej skórze. Cena jednej sesji rozpoczyna się od 72zł za wąsik, jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów, bez serii to 90zł – mówi Katarzyna Brzozowska.

Depilacja IPL

Prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o depilację jest metoda IPL. Dzięki intensywnemu pulsacyjnemu źródle światła, w czasie zabiegu można wspomóc terapię wszelkich stanów zapalnych oraz pozbyć się wrastających włosków. Dodatkowo podczas tego rodzaju depilacji możemy wspomóc terapię służącą usunięciu przebarwień, sprawiając, że skóra stanie się nieskazitelna.

Podobnie jak w przypadku depilacji laserem musimy wykonać serię zabiegów, natomiast IPL w przeciwieństwie do poprzedniej metody jest w stanie usunąć włoski u osób z różną karnacją w tym bardzo ciemne owłosienie na różnych długościach. Za jeden zabieg zapłacimy 240zł w przypadku łydek – mówi specjalistka z Body Care Clinic w Katowicach.

12345
Oceń artykuł
Polecamy:


bluepearl 11:25 - 04.04.2016
Nie sposób się z tym nie zgodzić. Poza tym po co przepłacać za podobny efekt? :)
dorota84 19:39 - 31.03.2016
Laser, jaki by on nie był, działa tylko na określone włosy. Nie podziała na blond, rude lub siwe włoski, na cienkie też nie za bardzo. Ja, jako naturalna blondynka, nie mogę go stosować, więc chodzę na epilfree, tutaj wykonuje się depilację mechaniczną przed zabiegiem, więc działa na każde włoski.
kobietka68 08:49 - 23.03.2016
To prawda: depilacja IPL to nawet nie depilacja. Tego typu lasery (IPL) wykorzystywane są do zupełnie innych celów niż depilacja, a depilacja jest właściwie efektem ubocznym. Nie mówiąc o tym, że laser IPL działa tylko an określone włoski. Jeśli ktoś decyduje się na depilację laserową to powinien wybrać laser diodowy. Efekty są super, ale trzeba wykonać kilka zabiegów, a nikt nie może zagwarantować jaka będzie ilość tych zabiegów.
19sabina81 20:45 - 22.02.2016
Planowałam depilacje IPL ale po przeczytaniu opinii, że włoski moga po niej odrastać (!) zdecydowałam się na depilacje laserową w klinice Vesuna. Cena jest ta sama, ale nie ma opcji zeby włoski same od siebie po laserze odrosły.

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO