Zarejestruj się!
Uroda - |Twarz i ciało
rozmiar czcionki:AAA

Gimnastyka twarzy

01.05.09 15:09
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Fitness dla cery to świetny sposób na rozluźnienie mięśni napiętych z powodu stresu albo i po długiej pracy przy komputerze. Zapobiega także obwisaniu policzków, kącików ust oraz tworzeniu się drugiego podbródka. Jak twierdzi Annelise Hagen, amerykańska instruktorka jogi twarzy oraz autorka popularnej w Stanach Zjednoczonych książki z odmładzającymi ćwiczeniami, skurcze mięśni wywoływane przez ćwiczenia zwiększają przepływ krwi i rozprowadzanie tlenu w skórze. Poza tym praca mięśni stymuluje sprężystość naskórka. Dlatego warto poznać gimnastykę twarzy. Ćwiczenia nie są skomplikowane, nie musisz też wykonywać wszystkich – wystarczy, że wybierzesz tylko te, które uznasz za potrzebne. Najlepiej gdy przeznaczysz na nie 5–10 minut dziennie, rano lub wieczorem, zaraz po oczyszczeniu skóry i nałożeniu kremu.

1. Połóż palce po obu stonach ust i mocno rozciągaj je na zewnątrz, jednocześnie próbując ściągnąć wargi w dziubek. Powtórz kilka razy. W ten sposób wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za opadanie kącików ust.

2. Umieść palce wskazujące po ubu stronach nosa, na wysokości kości policzkowych. Zdecydowanie przyciśnij je do skóry, a potem 20 razy zmarszcz nos, tak jakbyś była z czegoś  niezadowolona. Dzięki temu zapobiegniesz tworzeniu się pionowych bruzd przy ustach, czyli tzw. zmarszczek palacza.

3. Pięć razy przesuwaj usta raz w prawą stronę, raz w lewą. To pomoże ci w zachowaniu jędrnej skóry na linii żuchwy.

4. Nabierz powietrza w usta, a potem kilka razy przesuwaj je z jednego policzka do drugiego, mocno napinając mięśnie. Wypuść powietrze ustami, tak jakbyś nadmuchiwała balonik. Powtórz 2 razy. To ćwiczenie wzmocni mięśnie policzków i poprawi owal twarzy.

5. Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Próbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór stawiany przez palce. Powtórz 5 razy. Tak można zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole.

6. Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u, tak jakby były jednym wyrazem. Powtórz kilka razy. Ćwiczenie to nadaje sprężystość mięśniom wokół warg i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

7. Usiądź, głowę lekko odchyl do tyłu. W tej pozycji staraj się umieścić dolną wargę ponad górną. Kiedy poczujesz, że mięśnie szyi są już bardzo napięte, wytrzymaj 10 sekund. Powtórz
2–3 razy. Tak zapobiegniesz wiotczeniu szyi.

8. Unieś podbródek w kierunku sufitu i wyciągnij usta tak, jakbyś przesyłała do góry pocałunki. Powtórz 3 razy. Taka gimnastyka pomoże ci ukształtować ładną linię szyi.

9. Aby wzmocnić mięśnie podbródka, oprzyj go na wierzchach dłoni i naciskaj przez 10–15 sekund. Rozluźnij się, powtórz 10 razy.

10. Uśmiechnij się, szeroko otwierając usta, i otwórz oczy, jakbyś się czemuś dziwiła. Poczuj, jak napinają się mięśnie całej twarzy, i wytrzymaj 5–10 sekund. To sposób, by zapobiegać opadaniu skóry policzków.

Autor: Karolina Gregorczyk

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


gość 06:38 - 29.10.2012
zaczełam robic cwiczeni:)...czuję jak krew lepiej mi krązy:).Na pewno nie zaszkodzą:)
gość 10:25 - 21.09.2012
gdzie mogę kupić tą książkę bo od ponad roku jej szukam i nic :(
gość 18:09 - 13.04.2011
A co to jest to slimlipo ?
Czy to jest jakis zabieg mocno ingerujacy w nasza buzie ? Chodzi mi o to czy jest inwazyjny czy nie ?
gość 11:55 - 02.04.2011
ćwiczę, od paru tygodni :) Właściwie czemu twarz miałaby różnić się od innych części ciała? Ćwiczymy ramiona czy uda, aby były jędrne, to samo powinno dotyczyć podbródka czy policzków.
gość 15:14 - 26.11.2010
Niektórzy po prostu taką mają urodę :) Też nie do końca wierzę, że to może pomóc na podbródek - może ewentualnie na kąciki ust, bo tu chodzi o mięśnie... W Elite widziałam, że na podbródek proponują slimlipo.
stylomania 10:12 - 26.11.2010
Zgadzam się, że regularna gimnastyka pomoże w utrzymaniu ładnej skóry i zdrowej skóry na naszej Twarzy. Wiadomo też, że nie zastąpi ona pielęgnacji kosmetykami ale z pewnością odpręży. :)
gość 15:34 - 25.11.2010
No nie no! Nie uwierzę, że tak można się pozbyć drugiego podbródka... Moja mama całe życie z nim walczyła - próbowała diet, ćwiczeń i jakiś kremów. Nic nie pomogło.
gość 01:10 - 29.03.2010
a ja ćwiczę od miesiąca codziennie przed snem 2 zestawy po 10 ćwiczeń, efektów jeszcze nie widzę, ale może z czasem...:)
tessa08 09:46 - 10.05.2009
ja mam slomiany zaplon roznie z tym bywa ?/?

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO