Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uroda - |Kosmetyki
rozmiar czcionki:AAA

Co powinien zawierać krem?

13.01.16 10:17
fot. Shutterstock.com

fot. Shutterstock.com

Bardzo dużo różnych kremów na rynku powoduje, że czujemy się zagubione jaki produkt wybrać. Tak naprawdę jednak należy wybierać składniki, nie kremy.

Ważniejsze niż nazwa firmy są różne składniki, które znajdują się w kosmetykach, bo to one tak naprawdę działają. Firma też oczywiście jest bardzo ważna, bo nie należy zbytnio oszczędzać na różnych składnikach, a czasami bardzo tanie firmy potrafią w ten sposób robić - mówi dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog.

Jeżeli chodzi o składniki to przede wszystkim powinniśmy szukać przy skórze dojrzałej tych składników, które udowodniono, że działają. Jest to np. witamina C, retinol, kwas hiarulonowy, który świetnie nawilża. Warto także korzystać z różnych peptydów, bardzo nowoczesnych substancji, które stymulują skórę do odbudowy i do lepszej regeneracji.

Zwróćmy też uwagę, czy te składniki mają prawo dostać się do skóry. Zwykle obiecują, że zrobią coś w skórze, a zwykły kosmetyk tam bardzo ciężko się dostaje. Poszukajmy tez w takim kosmetyku jakiś transporterów, które rzeczywiście mogłyby zaprowadzić cząsteczki działające głębiej do skóry - dodaje Maria Noszczyk.

Istotna także jest ochrona. Bronienie się przed słońcem i wolnymi rodnikami  wolniej się starzeje.

NASZE PROPOZYCJE

KREMY NAWILŻAJĄCE (CERA MŁODA)

KREMY 30+

KREMY 40+

POSŁUCHAJ RAD EKSPERTA

 

 

Autor: kobieta.pl

12345
Oceń artykuł
Polecamy:


Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO