Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uczucia i seks - |Seks i związki
rozmiar czcionki:AAA

Seks wrzucony w grafik, czy to ma sens?

18.04.16 10:19
fot. Shutterstock.com

fot. Shutterstock.com

Nie masz czasu na seks, specjaliści radzą planować go wcześniej w grafiku. Co o tym myślicie?Coraz więcej par narzeka na brak czasu na seks. Coraz większy procent par rozstaje się z powodu braku bliskości i zbliżenia cielesnego. Niektóre pary nawet już nie pamiętają kiedy ostatnio ze sobą współżyły. Czy jest jakiś sposób na ten problem?

PLANOWANIE?

Do planowania seksu zachęcają specjaliści – dr Anthony Smith, zastępca dyrektora Australijskiego Centrum Badań ds. Seksu, radził na łamach The New York Times, żeby pary ustalały czas na seks, tak jak określają czas posiłków, pracy i rodzinnych aktywności. Amerykański Consumer Reports podaje natomiast, że 45 proc. aktywnych seksualnie respondentów wcześniej planuje seks.

SEKS I TEMPO ŻYCIA
W pędzącym świecie otaczamy się przypomnieniami w telefonie i listami to-do, żeby nie zapomnieć o wizycie u lekarza, kawie z koleżanką, kupieniu chusteczek. Synchronizujemy kalendarze z partnerem, żeby pamiętać o jego spotkaniach i wyjazdach. Wpisywanie seksu do grafiku brzmi zaskakująco, ale niesie ze sobą wiele korzyści. Często przyczyną odkładania seksu jest brak czasu czy zmęczenie. Planując seks, uwzględniacie swoje plany – twoje ważne służbowe spotkanie, przed którym będziesz się stresowała i za nic w świecie nie zdobędziesz się na namiętność czy romantyczny nastrój oraz jego całodniową delegację, po której będzie marzył tylko o śnie. Znajdźcie datę, która pasuje obojgu i pilnujcie, by nic wam wtedy nie wypadło. Nie ograniczajcie się tylko do wieczorów. Może po uzgodnieniu grafików okaże się, że chociaż pękają one w szwach, oboje macie wolne przedpołudnie tego samego dnia albo po prostu przesuniecie zakupy o godzinę.


PLANOWANIE TEGO CO WAŻNE
Spójrz w swój kalendarz. Notujesz w nim wszystko, co ważne: lekarza, urlop, spotkanie. Hmm, a seks nie jest ważny? Planowanie go stanowi wyraz szacunku dla waszego związku, do waszych zajęć, ale również pretekst do rozmowy o swoich uczuciach i oczekiwaniach. Nic tak nie wzmacnia związku jak rozmowa o seksie – nazwanie swoich odczuć, wyrażenie potrzeb, wyznanie fantazji o nowej pozycji czy o wprowadzeniu gadżetu erotycznego.

Planowanie nie zabija pragnienia. Wręcz przeciwnie, myśląc przez cały dzień o tym, że wieczór macie tylko dla siebie, będziesz z niecierpliwością spoglądać na zegarek a napięcie będzie rosło. Pikantny sms czy telefon w ciągu dnia jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę. Umawiając się zawczasu na seks, macie też czas na przygotowanie się do niego. Nie zorganizujesz wymarzonego przyjęcia, jeśli go wcześniej dobrze nie zaplanujesz. Tak samo jest z przeżyciem erotycznym. Przygotuj je najlepiej jak umiesz – wymyśl coś sexy, wprowadź element urozmaicenia, stwórz wyjątkowy nastrój, kup nową bieliznę, wibrator, świeczkę do masażu. To jest gwarancja niezapomnianych przeżyć.


KONFLIKTOWA SPONTANICZNOŚĆ
Spontaniczność jest sexy, ale czasem prowadzi nas na manowce. Seks z zaskoczenia może generować urazy, bo jedna ze stron nie ma nastroju a przez to druga czuje się odrzucona. Może też kończyć się zanim się zacznie, bo akurat tak chciało nasze ciało. Spontaniczny i łatwy seks to mit powielany przez popkulturę. Choć się zdarza, nie jest „normą”. Zwłaszcza w związkach z dłuższym stażem. W rzeczywistości wspaniałe chwile razem trzeba sobie wypracować – rozmawiając, szukając „swojego stylu” planując, a nawet ćwicząc, np. mięśnie Kegla – wyjaśnia Anna Moderska. – Oczywiście planowanie nie przekreśla spontaniczności. Uczy nas tylko, że dobry, wartościowy seks w relacji jest ważny. Jeśli najdzie nas niezapowiedziana ochota na seks, mamy na to czas i nastrój, róbmy swoje i czerpmy z tego przyjemność – dodaje ekspertka Fun Factory.

 

Autor: kobieta.pl/mat.prasowe

12345
Oceń artykuł
julia1993 01:00 - 27.12.2016
Chcialbys przezyc niesamowity przygodny seks z nieznajoma? Juz teraz mozesz spelnic swoje
fantazje erotyczne razem z innymi kobietami z Polski, ktore szukaja partnerow do seksu.
Pomysl, jakie to przyjemne Ц laczy Was tylko seks i dobra zabawa.
Przelec mnie!
www.flirt.5v.pl
buczka 12:31 - 03.12.2016
My też niestety mamy taki etap za sobą. Był to duży problem, każdy z nas czuł presję. Dostaliśmy kontakt do pani seksuolog, jest to Pani Małgorzata Normantowicz-Zakrzewska. Bardzo nam pomogła, teraz zbliżenie wygląda zupełnie inaczej. Warto skorzystać z pomocy, ponieważ jest to bardzo ważny element związku.
anielica2 14:45 - 30.10.2016
Nasz.. mój seks jest tak rzadki, że myslę o grafiku. Żeby choć raz na tydzień :(
A zabawki? Jakie? Ale takie żeby mojemu tez było dobrze....
kasienka19 12:11 - 29.10.2016
Sądze ,ze seks powienien być spontaniczny . Kiedy obydwoje tego chcą . Kupic do lozka jakies zabawki zeby seks nie byl nudny.
elen21 11:06 - 26.09.2016
Jak dla mnie seks wrzucony w grafik, to jakaś totalna pomyłka. W końcu trzeba się nim cieszyć, bawić, a nie odhaczyć "zaliczone" przy jakiejś określonej dacie czy godzinie. Poza tym jeżeli życie erotyczne będzie tak bardzo zaplanowane, na pewno szybko się znudzi. Dlatego też moim zdaniem trzeba szukać nowości, sięgać po gadżety erotyczne, chociażby z http://fexmex.pl i po prostu dać się ponieść fantazji.
ona1620 15:49 - 06.09.2016
Sex wrzucony w grafik, hmm kiedyś miała tak że zawsze z facetem uprawialiśmy sex w weekendy, w tyg praca inne obowiązki itp, ale raczej takie planowanie nie ma sensu, zmieniło się to od kiedy zakupiliśmy sex zabawki

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO