Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uczucia i seks - |Seks i związki
rozmiar czcionki:AAA

Seks tantryczny

21.11.12 11:00
Para w miłosnym uścisku, fot. Shutterstock

Para w miłosnym uścisku, fot. Shutterstock

Tantryzm występuje w hinduizmie i jest tradycją duchowego rozwoju. W dosłownym tłumaczeniu tantra oznacza „narzędzie służące do rozciągania”.Seks tantryczny jest więc rozwinięciem świadomości kochanków prowadzących do prawdziwej harmonii. Zbliżenie takie jest aktem nie tylko cielesnego, ale także duchowego zbliżenia co pozwala na lepsze poznanie partnera i przenosi się także na życie codzienne. Tantra ma zaspokajać nie tylko cielesne, ale także duchowe żądze, to seksualna esencja miłości.
W seksie tantrycznym bardzo ważna jest gra wstępna, można ją poprzedzić wyciszeniem się, słuchaniem muzyki czy medytacją. Miłość taką należy uprawiać przy świetle, patrząc na siebie i dosłownie czcząc swoje ciała. Celebrowanie każdego gestu i dotyku, pieszczenie dłońmi, piórkami powinno relaksować i wprowadzać w stan podniecenia. Świetnym początkiem może być także wspólna, relaksująca kąpiel.
W seksie tantrycznym występuje mnóstwo różnych pozycji mających na celu lepsze zespolenie kochanków. Przykładowe pozycje:
Kochankowie leżą na boku mocno zespoleni, podczas seksu poruszają się razem rytmicznie
Partnerka siedzi na partnerze przodem oplatając go nogami wokół pasa a on wchodzi w nią szybkimi ruchami, oboje patrzą sobie głęboko w oczy obserwując swoje narastające podniecenie
Partnerka leży na plecach, podnosi nogi i krzyżuje kolana na wysokości piersi, partner wchodzi w nią a kobieta rozchyla dłońmi swoje uda
W seksie tantrycznym nie chodzi o sam moment orgazmu ale o powolne i stopniowe do niego dochodzenie. Duchowa jedność jaka się wówczas nawiązuje przekłada się pozytywnie na wszystkie dziedziny życia.

źródło:
12345
Oceń artykuł
modzia 12:15 - 21.11.2012
fajny jest taki seks tylko oboje partnerów musi byc dobrze rozciagnietych

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO