Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uczucia i seks - |Seks i związki
rozmiar czcionki:AAA

Piercing miejsc intymnych

11.03.13 14:20
Pośladki, fot. Shutterstock

Pośladki, fot. Shutterstock

Po wielkiej modzie na kolczyki w pępku czy nosie przyszła pora na kolczyki w miejscach bardziej intymnych. Przekłuwanie sutków czy okolic łechtaczki stało się bardzo popularne, ale to coś dla miłośniczek mocnych wrażeń.Często piercing taki kobiety wykonują bardziej dla swojego partnera i urozmaicenia ich pożycia niż dla samej siebie. Czy warto? Z pewnością nie jeśli nie jesteś do tego przekonana.

Najpopularniejszymi miejscami do przekłuwania są oczywiście sutki. Kolczykowanie piersi było popularne już w starożytnym Rzymie, a później nawet w średniowieczu. Obecnie w przeciwieństwie do dawnych praktyk przekłuwania igłą krawiecką zabiegu tego dokonuje się w sterylnych warunkach za pomocą specjalnej igły z przymocowanym do niej kolczykiem. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale jest to też uzależnione od subiektywnych progów bólu jakie ma każdy człowiek. Całkowite gojenie rany po przekłuciu sutka trwa ok 4 miesiące. Przekłute sutki są później bardziej wrażliwe na dotyk i podobno sama zabawa nimi może doprowadzić do orgazmu. Tego typu piercing nie ma wpływu na możliwość karmienia piersią w przyszłości (do czego należy oczywiście kolczyki ściągnąć).

Bardziej odważne miejsca do kolczykowania u kobiet to miejsca intymne. Najpopularniejsze u kobiet są kolczyki w wargach sromowych mniejszych, ale wykonuje się także piercing warg sromowych zewnętrznych, a nawet cewki moczowej. Podobno bardzo stymulujące są też kolczyki w łechtaczce jednak bolesność takiego zabiegu jest bardzo duża, a nie każda kobieta anatomicznie nadaje się do takiego zabiegu. Kolczykowanie miejsc intymnych należy przeprowadzać tylko w sprawdzonych i renomowanych salonach piercingu. To bardziej skomplikowany zabieg niż np. przebicie ucha i należy zachować wszelką ostrożność, a po przekłuciu stosować się do wszystkich zaleceń piercera do zagojenia się rany. Czas gojenia wynosi od 1,5 do 3 miesięcy.

Czy kolczyki w miejscach intymnych zwiększają doznania seksualne?

To bardzo indywidualna kwestia. Wiele kobiet twierdzi, że tak, ale znaczna część zaznacza, że widok takiego kolczyka bardziej działa na ich partnerów niż bezpośrednio na nie.
Czy to jest bezpieczne? Opinie są różne, osoby zajmujące się przekłuwaniem ciała zwykle uważają, że jest to zupełnie zdrowe. Lekarze mają jednak na ten temat zazwyczaj wprost przeciwne zdanie twierdząc, że kolczyki w takich miejscach przyczyniają się do wielu infekcji. Sam zabieg przebicia niesie ze sobą również pewne ryzyko dlatego wybieraj zawsze polecane salony.

źródło:
12345
Oceń artykuł
nicola 17:25 - 24.05.2013
czytałam piątą falę pożądania, książka spoko, najlepsze jest to, że we dwójkę mamy pociechę z niej
gość 20:39 - 15.05.2013
Polecam zapoznać się z tą książką http://org-epost.com/2/book28564031.php Gwarantuje że zmieni się Wasz pogląd na pożądania współczesnej kobiety
gość 23:15 - 11.05.2013
Nie ma dzielenia na grupy,zawody,status społeczny.Tu bywa różnie.Chcąc jednak,aby każdy z nas miał większe libido niż obecnie polecam Monikę Nowicką i Piątą falę pożądania.Ta książka zapala od środka,rewelka.
gość 18:25 - 03.05.2013
Bzdura totalna. To tak jak by sądzić kogoś po ubraniu. Poczytajcie przygody kobiet w książce "Piąta fala pożądania" Moniki Nowickiej a zobaczycie , że kobiety obierają do sexu różnych panów i w różnych sytuacjach.Warto przeczytać dla zainteresowanaych link http://org-epost.com/book19783562.php
gość 12:59 - 23.04.2013
Jakies brednie. Sportowcy, tancerze I inne gw
iazdy.... a ja mam faceta dlugiego,chudego I nie tanczy. A w luzku ho ho!

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO