Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uczucia i seks - |Seks i związki
rozmiar czcionki:AAA

Dlaczego nie mam ochoty?

05.02.07 15:58
RF

RF

Nieoczekiwanie dla samej siebie kobieta nie chce się kochać... Czy można temu zaradzić? Na to pytanie odpowie seksuolog Alicja Długołęcka.Dlaczego kobieta może nagle stracić chęć na seks?

Często ma to podłoże psychologiczne. Partnerzy chcą czegoś od siebie na wzajem, nie dostają tego i w dodatku nie rozmawiają na ten temat. Czasem kobieta ma wygórowane oczekiwania wobec partnera, chce dużo otrzymać i pozostawia inicjatywę mężczyźnie, sama nic nie wnosząc. Poza tym, gdy nieco ostygnie namiętność, do życia pary może wkraść się rutyna, a z nią nuda i zniechęcenie. Jeśli partnerzy nie starają się temu przeciwdziałać, oddalają się od siebie – także fizycznie.

Kobieta nie ma ochoty na seks także wtedy, gdy nie czuje bliskości z partnerem, np. po kłótni. Po wymianie raniących zdań, nie można oczekiwać miłości (chyba że lubicie się tak godzić). By czuć spełnienie i cieszyć się miłością fizyczną, kobieta musi czuć się bezpieczna. Rozczarowania, nierozwiązane konflikty nie pozwolą na to. Warto więc rozmawiać, „czyścić” sprawy do końca. Także strach przed ciążą, przykre doświadczenia seksualne lub niska samoocena (niezadowolenie z wyglądu), mogą powodować „niechęć do sypialni”.

Czy stan zdrowia ma duży wpływ na życie seksualne?

Tak. Powodem braku ochoty na seks są m. in. choroby (np. cukrzyca) i stany fizjologiczne kobiety. W czasie ciąży, połogu i w okresie menopauzy w organizmie dochodzi do rewolucji hormonalnej, na którą niektóre panie reagują spadkiem libido.

Jak leczy się zaburzenia popędu u kobiet?

Najpierw należy uporać się z chorobami i problemami ginekologicznymi. Gdy przyczyny są natury psychologicznej, stosuje się leki i psychoterapię. Lekarstwa podaje się też, kiedy niechęć do seksu wiąże się z okresem menopauzy, depresją i napięciem przedmiesiączkowym – często równolegle prowadzona jest terapia indywidualna lub małżeńska. Dopóki bowiem nie wyjaśni się przyczyny konfliktów i do relacji nie wróci bliskość oraz wzajemne zaufanie, dopóty nie ułoży się życie intymne pary.

źródło:
12345
Oceń artykuł
gość 15:06 - 30.03.2013
http://forum.interia.pl/czemu-nie-mam-ochoty-na-seks--tematy,dId,2183021
gość 21:05 - 11.02.2011
moda

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO