Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Uczucia i seks - |Psychologia
rozmiar czcionki:AAA

Jak się zakochać

27.01.10 08:15
fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Naukowcy odkryli na to nowe sposoby i są one znacznie prostsze niż ci się wydaje.


Filozofowie głowili się nad tym od wieków, ale teraz już wiadomo. Profesor psychologii Arthur Arun z Uniwersytetu w Yorku opublikował wyniki swojego badania nad tym, w jakich okolicznościach ludzie się w sobie zakochują. Posadził naprzeciwko siebie kompletnie obce osoby, które przez pół godziny opowiadały sobie najintymniejsze szczegóły ze swojego życia. Na koniec przez cztery minuty głęboko patrzyły sobie w oczy. Efekt? Okazało się, że wiele z tych par zafascynowało się sobą, a dwie z nich później się pobrały! Jeśli więc lubisz zwierzać się nieznajomym np. na imprezach, jest szansa, że dzięki temu spotkasz miłość. Z kolei Amerykanie odkryli inny sposób na zakochanie się. Od niedawna rekordy popularności biją tam portale randkowe, które kojarzą ludzi pod kątem ich DNA (test GenePartner kosztuje 99 dol. i jest dostępny m.in. na ScientificMatch.com i sense2love.com). Zdaniem założycieli portali przyciągają się ludzie o odmiennym kodzie genetycznym, co gwarantuje lepszy seks, mniej zdrad, dłużej trwającą miłość, a nawet zdrowsze dzieci. Jeżeli okaże się jednak, że to zwykłe naciąganie, pozostaje ci stara niezawodna metoda „przez żołądek do serca mężczyzny”!

źródło:
12345
Oceń artykuł
gość 19:03 - 06.02.2013
Hmm...Niedalabym rady siedziec na przeciwko obcej osoby i opowiadac jej o moim zyciu intymnym przez pol godziny.
ewelinar 11:21 - 18.10.2012
No cóż przychodzi w najmneij oczekiwanym momencie i wywraca wszystko do góry nogami... nie pytając o nic...
Jest piękna:-)
gość 17:49 - 17.10.2012
Nie wiem czy Wam się to przytrafiło, ale ja poznałam swoją miłośc na jednym z portali randkowych. Na mydwoje.pl zarejestrowałam się 3 mc temu i rzeczywiscie w tak krótkim czasie poznałam mężczyznę- Szwajcara. No co tu duzo mówić, najpierw było zauroczenie, które przyszlo dosyć szybko a teraz jest miłość. Więc mozna sie zakochać i to w bardzo krótkim okresie czasu.
gość 19:50 - 07.03.2012
heh chyba się uodporniłem ^^
gość 20:58 - 05.11.2010
hmm... Coś w tym jest...
gość 21:05 - 05.05.2010
Przepraszam, zwracałam się do hermiiny, nicki mi się pokręciły :D
gość 21:03 - 05.05.2010
boojana, 100 procent racji. ja szukałam miłości i znalazłam ja przypadkiem w pubie, pojechałam z kumpela po jej faceta, w dresie, kitce i spływającym makijażu....wcześniejszego faceta poznałam od tak w internecie (skomentowałam po prostu jakieś zdjęcie:)
gość 20:03 - 21.04.2010
Ja miałam młodszą siostre która jak miała 7 lat sie zakochała podobno z kolegą z ławki i od 6 lat nie może sie odkochać po prostu rozmawiali a ona musiała bardzo wierzyć że sie w nim zakochać niestety nie są parą bo ona zmieniłą szkołe ale czasem sie widują
hermiina 19:37 - 04.03.2010
Oj w tym przypadku nie ma dnia ani godziny wiadomej kiedy to zjawisko pojawia się w sercach ludzi. Zadziwia mnie to,że najczęściej nie jesteśmy na to przygotowania, może to właśnie urok zakochania.Piękne zadbane i specjanie przygotowane aby spotkać tą jedyną osobę i nic. A czasem wystarczy wyjść tylko do najbliżscego sklepu w włosach o tak spiętych bez makijażu i jest to spojrzenie i ta osoba spotkana .Tak dziwnie rodzi się miłość:)większego trudu wymaga jej pilęgnowanie by wciąż był taka jak na początku znajomości ;)

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO