Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Styl i życie - |Praca, prawo i finanse
rozmiar czcionki:AAA

Kobiety boją się podwyżek cen prądu

12.03.14 10:10

 Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że podwyżki cen energii elektrycznej mają kolosalny wpływ na zmiany w zakresie domowego budżetu. Jak pokazują badania rynkowe, to właśnie podwyżek cen prądu Polki boją się najbardziej – bardziej niż wzrostu cen benzyny, żywności czy czynszu. Planowana w naszym kraju od dawna budowa elektrowni atomowej może na kilka lat zatrzymać wzrost cen prądu, bowiem produkcja energii atomowej jest blisko 20-30 proc. mniej kosztowna. Ale to dopiero pieśń przyszłości.

Przewidywania

 Przyszłość cen energii elektrycznej nie maluje się w różowych barwach. Wszelkie prognozy rynkowe przewidują stałe podwyżki cen energii aż do 2020 roku. Uważa się, że obecnie przeciętny Kowalski płaci około 1200 zł za prąd rocznie, a w następnych latach kwota ta może wzrosnąć nawet o połowę. Co jest wynikiem tak dużych podwyżek? To przede wszystkim stale rosnący koszt produkcji prądu elektrycznego. Nasza gospodarka w przeważającej części opiera się na spalaniu węgla kamiennego, co wiąże się niestety z wysokim poziomem emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Coraz droższe prawa do emisji CO2 skutkują przerzuceniem części opłat na klientów, co z kolei jest przyczyną wyższych rachunków za prąd. Poza tym unijne pakiety sprawią, że elektrownie coraz większe kwoty będą musiały inwestować w rozwój wysokich technologii umożliwiających produkcję prądu z odnawialnych źródeł. W długoletniej perspektywie jest to niezwykle korzystne działanie, jednak obecnie polityka ekologiczna Unii Europejskiej powoduje wzrost cen.
 
Jak zaoszczędzić?

 Długoterminowe prognozy dotyczące cen prądu nie brzmią za dobrze. Właśnie z tego powodu coraz większa liczba gospodarstw domowych decyduje się na zmianę dostawcy energii elektrycznej, rezygnując z usług największych w kraju firm na rzecz mniejszych spółek. Lepszaoferta.pl to pierwszy w Polsce broker energii elektrycznej i niezależna spółka, która nie forsuje żadnej oferty. Na ich stronie można porównać aktualne oferty sprzedawców prądu i wybrać tę najlepszą dla siebie. Jest szansa na 3 miesiące darmowego prądu oraz gwarancję najniższych cen prądu aż do końca 2016 roku.

12345
Oceń artykuł
Polecamy:


gość 17:51 - 18.03.2014
Kobiety obawiają się wszelkich podwyżek. Przecież to one przeważnie trzymają w ryzach nasze rodzinne budżety. Niestety natura nie obdarzyła je (przy całym szacunku) zbyt wielkim zmysłem technicznym i administracyjnym. Dlatego bedę zmuszony sam poszukać dostawcy prądu.
gość 13:16 - 18.03.2014
Nie wiem co za badania rynkowe pokazały czego boją się kobiety, dla mnie to podwyżka cen paliwa jest powodem do niepokoju, kiedy cena paliwa wzrasta wrastają nagle wszystkie ceny.
gość 16:03 - 17.03.2014
Kobiety boją się wszystkich podwyżek, nie tylko prądu.
Trudno już na czymś oszczędzać, zwyczajnie to nie możliwe.
Jeśli mnie ktoś przekona że można będzie wspaniale :(
gość 17:59 - 16.03.2014
Przeważająca większość naszych rodaków nie jest zainteresowana zmianą dostawcy prądu. Sądzę, że podyktowane to jest głównie brakiem orientacji o możliwościach oszczędzenia paru groszy. Dostawcy powinni w końcu pojąć, że to oni muszą dotrzeć do klienta a nie odwrotnie. Klient oczekuje konkretnej oferty a nie zdawkowych reklam i artykułów.

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO