Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Styl i życie - |Praca, prawo i finanse
rozmiar czcionki:AAA

Jak gospodarować pieniędzmi w czasie kryzysu

26.11.11 14:00
fot. shutterstock.com

fot. shutterstock.com

● Aby ulokować swój kapitał w winie, należy skorzystać z oferty instytucji pośredniczących. Są to wyspecjalizowane firmy doradcze oraz wybrane banki. Mają dostęp do giełd towarowych i sieci brokerskich. Wybrany pośrednik w twoim imieniu zajmuje się wszystkim, co wiąże się z zakupem wina, jego przechowywaniem i odsprzedażą. Pobierze za to prowizję, zazwyczaj wynoszącą kilka procent.

● Aby wejść w winną inwestycję, trzeba mieć w portfelu kilka tysięcy złotych. Zakup wina to przedsięwzięcie długoterminowe, od 10 nawet do 40 lat. Można na kilka sposobów inwestować w dzieła sztuki. Tradycyjnie: kupując je w galeriach, domach aukcyjnych i cierpliwie czekając, aż ich wartość wzrośnie wraz ze wzrostem popularności twórcy. Można też zaryzykować i zainwestować w prace młodych, szerzej nieznanych autorów. Nie trzeba ich szukać po omacku, wystarczy wybrać się na specjalistyczną aukcję dedykowaną np. absolwentom uczelni plastycznych. Organizują je uznane domy aukcyjne (np. DE- SA Unicum). Ceny wywoławcze prac kupowanych na takich aukcjach to średnio 500–1000 zł. W perspektywie kilku lat ich wartość może wzrosnąć kilkakrotnie.

● Zarabiać na sztuce można również, kupując udziały w firmach zajmujących się obrotem sztuką, czyli np. domów aukcyjnych. W ten sposób unikniesz ryzyka nietrafionej inwestycji, która zamiast przynieść zysk, dosłownie będzie wisiała na gwoździu.

Autor: Elzbieta Wichrowska

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


fibi 12:29 - 02.12.2011
Ja miesiąc temu zrezygnowałam z baaardzo kosztownego nałogu - papierosów. Muszę przyznać, że finansowo naprawdę lepiej stoję i nawet co nieco udało mi się mimochodem odłożyć! To bardzo motywuje! :)
denia 15:16 - 29.11.2011
Dobrze ludziom którzy mogą w ten sposób oszczędzać :D Ja się wziąłem za oszczędzanie w ten sposób, ze wszytko kupuje już na internecie nawet akcesoria kuchenne w ten sposób dobieram. Tylko nie wiem czy to z oszczędności czy z lenistwa. Na Święta już mam kupione [url=http://www.przyjemnegotowanie.pl/Foremki-do-pieczenia,-tortownice-k32/] formy do ciastek[/url] bo były bardzo tanie.
gość 18:42 - 28.11.2011
Ja również nie jestem specjalnie oszczędna, ale za to mój mąż bardzo jest. Ja uwielbiam kupować nawet to co nie do końca jest nam potrzebne. Mąż nie żałuje tylko na jedno - podróże. Byliśmy w tym roku w Indiach, 2 lata temu w Ameryce Południowej. I chociaż tegoroczne wakacje mamy już za sobą, to lecimy jeszcze w grudniu na tydzień na Teneryfę. Ale to dlatego, że ja męża namówiłam, znalazłam w alfie po prostu tanią wycieczkę i faktycznie nie musimy wydać na nią wielkich pieniędzy. Bo podejrzewam, że drugi raz w tym roku mąż do Indii by mnie nie zabrał ;)
juicy_lucy 17:52 - 28.11.2011
dobrze jest wiedzieć, ale ja niestety nie umiem być oszczędna, i to jest moim wielkim wyzwaniem na rok 2012 - MUSZĘ NAUCZYĆ SIĘ OSZCZĘDZAĆ!
maria999 10:46 - 28.11.2011
W ciągu tygodnia piszę na kartce czego brakuje w domu,a przed wyjazdem na zakupy skreslam z niej co się da.W przyszłym roku jesli bardziej przycisnę pasa,maja lista zrobi się "pusta".
zuza 20:52 - 27.11.2011
oszczędzam kasę, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna większa suma pieniędzy
jaga123 19:57 - 27.11.2011
zbliża się ciężki rok
miracle 00:22 - 27.11.2011
albo,że każdy medal ma dwie strony,lub każdy kij dwa końce-co prawda,to prawda :)

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO