Zarejestruj się!

Na podobny temat:

Styl i życie - |Kultura
rozmiar czcionki:AAA

Jaka przyszłość czeka kino?

17.10.13 10:00

Od czasu wyświetlenia pierwszego filmu kino przeszło tak wiele zmian, że przemianie uległo niemal wszystko – wygląd sali kinowej, rodzaj wyświetlanych treści, jakość materiału. Jednak to, co nas w nim przyciąga, pozostało niezmienione.

Chociaż magia kina dla każdego oznacza co innego, nie ulega wątpliwości, że czarować nas będzie jeszcze przez wiele lat. Co w najbliższym czasie będzie nas przyciągać przed ekrany?

Dla amatorów filmowej klasyki

Współczesne filmy ogromnie różnią się od swoich poprzedników – liczy się w nich szybka akcja, efekty specjalne, kontrowersyjne tematy. Mimo to nie brakuje prawdziwych kinomaniaków, którzy z niecierpliwością wyczekują pojawiających się w kinach klasyków, nakręconych przez największych mistrzów kina. Gotowi są zapłacić niemal każdą cenę i znieść wiele niedogodności, aby obejrzeć wspaniałe dzieła kinematografii na dużym ekranie. Z myślą o nich coraz więcej kin przygotowuje specjalne cykle filmowe poświęcone poszczególnym artystom, czy też konkretnej tematyce. To okazja do ciekawych kulturalnych spotkań oraz cieszenia się naprawdę wielkim światowym kinem.

Dla amatorów mocnych kinowych wrażeń

Nową formą oglądania filmów jest kino 4D, które zabiera widzów w niesamowitą podróż, umieszczając ich niemalże pośrodku filmowej akcji. Dzięki nowej technologii 4DX™, możemy poczuć się jak bohaterowie hollywoodzkiego hitu. Oprócz efektów specjalnych, jak ruchome fotele, wiatr we włosach czy krople deszczu na policzku, zapewnia ona również doskonałą ich synchronizację z tym, co widzimy na ekranie – jest to możliwe dzięki przygotowywaniu  takich produkcji we współpracy z reżyserami. W jedynej w Polsce sali kinowej Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia w Warszawie obejrzymy pełnometrażowe hity, takie jak „Avatar”, „Grawitacja” czy „Thor”.

„Thor” 4D – jeszcze więcej emocji

Amerykański film fantasy, powstały na bazie kultowego komiksu, doczekał się wielu wiernych fanów. Losy nordyckiego boga, władcy piorunów, który został wygnany do świata ludzi i musiał poradzić sobie jako zwykły śmiertelnik, śledzi z zapartym tchem wiele osób, nie tylko miłośników komiksowych postaci. Po wersji trójwymiarowej przyszła pora na film w technologii 4D, dzięki której możemy nie tylko podziwiać przestrzenny obraz, lecz również znaleźć się w samym centrum emocjonującej rozgrywki pomiędzy różnymi bogami a siłami ciemności. Niezwykłe imitacje błysków piorunów, mgły czy wiatru pozwalają maksymalnie wczuć się w akcję i wręcz zanurzyć w filmie.

Interaktywna edukacja dla najmłodszych

Dzięki technologii 4D i 5D maluchy mogą odbierać film wszystkimi swoimi zmysłami. To wspaniała zabawa i dawka niezwykle silnych emocji, lecz również możliwość wykorzystania takiego seansu w celach edukacyjnych. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej szansy i nie przekazać dzieciom ważnych dla nich informacji w tak przyjemny oraz skuteczny sposób. Coraz więcej kin oferuje specjalne spektakle dla najmłodszych, podczas których uczestniczą w interaktywnych zabawach i oglądają edukacyjne materiały. Wydaje się, że w przyszłości na coraz większą skalę wykorzystywać będziemy tego rodzaju metody edukacyjne

12345
Oceń artykuł
Polecamy:


gość 23:03 - 08.04.2014
Rynek wymusza zmiany w każdym elemencie życia. Nic dziwnego, że i kino się zmienia. Technologia 4D to świetna sprawa, dzięki temu kina mają nową broń w walce z filmami ściąganymi przed premierą z sieci.
gość 22:58 - 29.03.2014
Super atrakcja zwłaszcza dla dzieciaków co jakiś czas wyruszamy do kina teraz byliśmy właśnie w 4D.
Wraz z nową technologią tradycyjne kino pewnie już nie będzie takie atrakcyjne ale takie są realia że wszystko idzie do przodu.
gość 22:58 - 29.03.2014
Super atrakcja zwłaszcza dla dzieciaków co jakiś czas wyruszamy do kina teraz byliśmy właśnie w 4D.
Wraz z nową technologią tradycyjne kino pewnie już nie będzie takie atrakcyjne ale takie są realia że wszystko idzie do przodu.
gość 18:33 - 27.03.2014
Wiele się mówiło już o tym że wraz z nowymi technologiami kino upadnie, stało się tak z małymi kinami w małych miasteczkach. Multipleksy przy centrach handlowych zawsze będą miały wzięcie, nie ważne jak daleko zajdzie technologia.
marzec 19:53 - 24.03.2014
Wszystko sie rozwija to i zapewne kino ulegnie temu nurtowi.
goska33 13:19 - 26.02.2014
Bardzo fajan atrakcja! Serdecznie polecam! Zabrałam dzieci i były zachwycone! Dla moich maluchów, to przeżycie, które będą jeszcze długo wspominać ;)
gość 16:33 - 25.02.2014
Szkoda, ze takie atrakcje na razie tylko w Warszawie! Z chęcią bym się wybrała!Jestem tak ciekawa, ze w weekend będę musiała odwiedzić w końcu stolicę! Kto już był? Jak wrażenia?
denis 14:55 - 17.02.2014
No na 4D to jeszcze nie byłam, do IMAXA tez nigdy nie dotarlam ;-(
jovita_80 19:25 - 23.11.2013
Byłam jeden raz i zamierzam jeszcze w starym roku się wybrać. Wszystko wyżej to mało napisane! 4DX- Szaleństwo wrażeń, ja myślałam, że mnie wywiozą na ostry dyżur tak mi pikawa z emocji chodziła :) cinema-city.pl/4dx-info- repertuar Ja byłam w Cinema City Arkadia.

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO