Zarejestruj się!
Pomoc -  |FAQ

Kto tworzy społeczność kobieta.pl?

To głównie kobiety, które łączą wspólne pasje. Są ciekawe świata, dynamiczne, energiczne, otwarte na innych. To kobiety, które nie boją się dyskusji, ani wyrażania swoich opinii. Cenią własną indywidualność, ale też szukają inspiracji w najnowszych trendach w modzie, urodzie i szeroko pojętym lifestyle’u. Chętnie korzystają z pomocy ekspertów w rozwiązywaniu konkretnych problemów, dotyczących zdrowia, psychologii, wychowania dzieci – ale też same chętnie udzielą porady, wsparcia. Są sobą.

Dlaczego warto się zarejestrować w kobieta.pl?

Rejestrując się w serwisie kobieta.pl otrzymujesz dostęp do wszystkich narzędzi społecznościowych: tworzysz swój profil, poznajesz fajnych ludzi z takimi zainteresowaniami jak twoje, piszesz bloga, dodajesz zdjęcia i filmy, rozmawiasz w grupach tematycznych, masz własny kalendarz on-line, zbierasz punkty za aktywność, bierzesz udział w konkursach.

Jak się zarejestrować w kobieta.pl?

Z górnego prawego rogu serwisu klikasz na przycisk „Zarejestruj się”. Przechodzisz na stronę z formularzem rejestracyjnym. Wypełniasz poprawnie wszystkie pola, po zapoznaniu się z regulaminem (link do regulaminu na stronie) zaznaczasz okienko z jego akceptacją, po czym klikasz w przycisk „Zarejestruj”. Na wskazany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym e-mail zostaje wysłany e-mail, potwierdzający chęć rejestracji w kobieta.pl – aby zakończyć proces rejestracji trzeba kliknąć w przesłany w wiadomości link.

Jak uzupełnić profil - „o mnie”?

Żeby w pełni zaistnieć w społeczności kobieta.pl powinnaś uzupełnić podstawowe informacje z części „o mnie” – wgrać awatar (czyli swoje zdjęcie lub obrazek symbolizujący Cię w sieci), zaznaczyć zainteresowania, napisać krótki tekst o sobie. Za uzupełnienie tej części w 100% otrzymasz aż 10 punktów! Jeśli chcesz otrzymać dodatkowe 5 punktów, wypełnij ankietę znajdującą się poniżej w tej zakładce.

Po co są punkty?

To ile punktów zbierzesz pokazuje jak silną osobowością jesteś w społeczności kobieta.pl. Im więcej punktów posiadasz, tym Twój status jest silniejszy (odzwierciedla to kolor gwiazdki, jaką posiadasz przy nicku) – dzięki temu inni użytkownicy w łatwy sposób będą mogli poznać stopień Twojego zaangażowania w tworzenie tej części kobieta.pl

Najbardziej aktywna przez okres 2 minionych tygodniu dziesiątka użytkowników będzie uhonorowana prezentacją w specjalnym rankingu najaktywniejszych użytkowników (społeczność/ludzie). Chcesz się tam znaleźć? Sprawdź które miejsce zajmujesz obecnie, korzystając z specjalnego przycisku pod rankingiem (społeczność/ludzie).
Uwaga – to jeszcze nie wszystko! Zespół kobieta.pl nagradza uznaniowo wybranych, szczególnie zasłużonych, użytkowników dodatkowymi punktami lub/i nagrodami rzeczowymi.

Za co zbieram punkty?

Aktywności użytkowników kobieta.pl (w czasie zalogowania do serwisu) są odpowiednio punktowane.

- za wątki na forum, komentarze do artykułów, zdjęć, blogów, grup: 1 punkt/wątek
- za uzupełnienie w 100% profilu "o mnie" - 10 punktów
- za wypełnienie dodatkowej ankiety w zakładce "mój profil/o mnie" - 5 punktów
- za pozyskanie nowego użytkownika do społeczności kobieta.pl, który uzyska minimum 10 pkt - 5 punktów
- za obecność w pierwszej dziesiątce najbardziej aktywnych użytkowników - 2 punkty/każdą obecność w rankingu
- za szczególny wkład w kształtowanie społeczności Kobieta.pl (uznaniowo)
- za dodanie zdjęcia, filmu w profilu - 1 punkt/zdjęcie, film
- za wpis na własnym blogu - 1 punkt/wpis
- za założenie grupy, do której zapisało się min. 10 osób - 3 punkty/grupę
- za dołączenie do grupy magazynu Claudia lub grupy magazynu Naj - 2 punkty/grupę
Możesz otrzymać uznaniowo od Kobieta.pl dodatkowe punkty i/lub nagrody rzeczowe za szczególny wkład w kształtowanie społeczności. Możesz też stracić wszystkie uzyskane wcześniej punkty, jeśli Twoja aktywność nie będzie zgodna z regulaminem!

Co oznaczają gwiazdki przy profilu?

Użytkownicy kobieta.pl głosują wzajemnie na swoje profile, wyrażając swoje uznanie bądź dezaprobatę dla aktywności użytkownika w serwisie.

Jak dodać użytkownika do moich znajomych?

Istnieje kilka sposobów, aby dodać użytkownika do listy „moi znajomi”. Najprostszym jest kliknięcie na przycisk „zaproś do znajomych” w profilu (na stronie) użytkownika, którego chcemy dodać. Inną metodą jest wyszukanie odpowiednich osób, które chcemy zaprosić, korzystając z wyszukiwarki znajomych, znajdującej się w Twoim profilu, w zakładce „moi znajomi” lub w kategorii „Społeczność”. Po wyszukaniu interesujących Cię osób, zapraszasz je do znajomych, klikając w specjalny przycisk. Po wysłaniu zaproszenia, wiadomość z zaproszeniem pojawia się w zakładce „moje wiadomości” w „wysłanych”, dzięki czemu możesz sprawdzić, do kogo wysłałeś zaproszenie.

Wybranego użytkownika można zaprosić tylko raz – jeśli ponownie klikniesz „zaproś do znajomych” pojawi się komunikat „Wysłałeś już wcześniej zaproszenie do tej osoby” lub gdy znajduje się już ona na liście Twoich znajomych: „Ta osoba jest w grupie Twoich znajomych”.

Jak usunąć użytkownika z moich znajomych?

W twoim profilu, w zakładce „moi znajomi” znajduje się lista twoich znajomych. Jeśli chcesz kogoś usunąć klikasz w specjalny przycisk. Po potwierdzeniu, że chcesz użytkownika usunąć z listy swoich znajomych, dane użytkownika zostają usunięte z twojego profilu.

Jak dodawać, usuwać i edytować zdjęcia?

Zdjęcia mogą dodawać jedynie osoby zarejestrowane i zalogowane. W twoim profilu w zakładce ‘moje zdjęcia’ masz możliwość wgrywania swoich zdjęć. Możesz je segregować tworząc foldery, w których mają być umieszczone (przycisk „dodaj nowy folder). Klikasz na przycisk „dodaj nowe zdjęcie”, wgrywasz zdjęcie z dysku , wybierasz kategorię tematyczną, której zdjęcie dotyczy oraz folder (stworzony przez  Ciebie), w którym zdjęcie ma zostać umieszczone. Dodajesz tytuł zdjęcia, opis i tagi, czyli słowa kluczowe opisujące najlepiej zawartość i charakter zdjęcia, rozdzielając je przecinkiem. Uwaga – zdjęcia, które wgrywasz mogą mieć status publicznych, czyli będą widoczne dla wszystkich użytkowników kobieta.pl – jeśli chcesz by wgrane zdjęcie widzieli tylko twoi znajomi (zakładka ‘moi znajomi’), wybierz opcję „dla znajomych”.
Wgrane zdjęcia możesz edytować, korzystając z przycisku ‘edytuj’, umieszczonego pod miniaturką zdjęcia w ‘moje zdjęcia’.
Wgrane zdjęcia możesz usunąć, korzystając z przycisku „usuń”, umieszczonego pod miniaturką zdjęcia w ‘moje zdjęcia’ – spowoduje to całkowite usunięcie zdjęcia z serwisu kobieta.pl. Zasada ta nie dotyczy zdjęć dodanych do ‘galerii smakosza’ oraz ‘galerii dzieci’ – w tym przypadku usunięcie zdjęcia w ‘moich zdjęć’ nie skutkuje usunięciem zdjęcia z tych galerii.

Jak dodawać filmy?

Filmy mogą dodawać jedynie osoby zarejestrowane i zalogowane. W twoim profilu w zakładce ‘moje filmy’ masz możliwość wgrywania swoich filmów, wklejając URL (czyli adres internetowy) do filmu umieszczonego wcześniej w serwisie typu youtube.pl.
Klikasz na przycisk „dodaj nowy film”, wpisujesz adres www twojego filmu, wybierasz kategorię tematyczną, której film dotyczy. Dodajesz tytuł filmu, opis i tagi, czyli słowa kluczowe, opisujące najlepiej zawartość i charakter filmu, rozdzielając je przecinkiem.
Wgrane filmy możesz edytować, korzystając z przycisku ‘edytuj’, umieszczonego pod miniaturką filmu w ‘moje filmy’.
Wgrane filmy możesz usunąć, korzystając z przycisku „usuń”, umieszczonego pod miniaturką filmu w ‘moje filmy’ – spowoduje to całkowite usunięcie filmu z serwisu kobieta.pl.

Jak założyć i prowadzić blog?

Żeby założyć blog musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem kobieta.pl W twoim profilu w zakładce ‘mój blog’ masz możliwość prowadzenia swojego bloga. Zanim przystąpisz to pisania, nadaj tytuł dla swojego bloga i zaznacz tematy, które chcesz w blogu poruszać. Potem kliknij przycisk „zapisz” – tak zakłada się blog. Po kliknięciu na ‘dodaj wpis’, możesz już publikować.

Jak usunąć komentarz do mojego bloga?

Masz możliwość usuwania komentarzy niecenzuralnych lub innych naruszających regulamin. Usuwanie treści z komentarzy z powodów inne niż wyżej wymienione jest niezgodne z regulaminem i będzie karane zablokowaniem konta lub odjęciem punktów.

Jak korzystać z mojego kalendarza?

‘Mój kalendarz’ umożliwia ci prowadzenie spisu wszystkich ważnych wydarzeń i przypomni Ci o tych datach w zdefiniowany przez Ciebie sposób. Ale po kolei: aby dodać datę wybierasz z kalendarza umieszczonego po lewej stronie właściwą datę – klikasz na nią i data ta pojawia się w okienku po prawej stronie. Jeśli chcesz by o dacie wiedzieli twoim znajomi (profil/moi znajomi) zaznaczasz tę opcję.
Dodajesz opis daty i ustawiasz jej częstotliwość oraz sposób kiedy i jak chcesz, by Ci o niej przypomniano.

Co to jest schowek i jak z niego korzystać?

Ze schowka mogą korzystać tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy. Przy każdym artykule na dole po lewej stronie umieszczony jest przycisk „do schowka”. Po kliknięciu na niego i zapisaniu, skrót do tego artykułu zostanie umieszczony w zakładce ‘mój schowek’ w twoim profilu. Dzięki temu łatwo wrócisz do informacji, których nie masz czasu przeczytać od razu lub które są dla ciebie szczególnie ważne. Dodając artykuł do schowka możesz nadać mu własną etykietę, nazwę. W ‘moim schowku’ znajduje się wyszukiwarka nazw skrótów. Skróty możesz usuwać.

Do czego służą moje wiadomości?

Wewnętrzna poczta umożliwia ci szybki kontakt z innymi użytkownikami, a także zapraszanie osób nie zarejestrowanych do społeczności Kobieta.pl

Po co jest księga gości?

Jest to miejsce, gdzie inni użytkownicy kobieta.pl mogą wyrażać opinię o twoim profilu. Masz możliwość usunięcia wpisów nie zgodnych z regulaminem (klikając na przycisk ‘usuń’ przy wpisie w profilu, zakładka „księga gości”. Usuwanie treści z księgi gości z powodów inne niż wyżej wymienione jest niezgodne z regulaminem i będzie karane zablokowaniem konta lub odjęciem punktów.

Co to są ustawienia profilu?

Jeśli wiesz, że na pewno nie będziesz w najbliższym czasie korzystać z którejś opcji w zakładkach w profilu, np. z wgrywania filmów, masz możliwość ukrycia boksu „Moje filmy” z prawej części strony z twoim profilem. Uwaga – wyjątkie jest blog, domyślnie wyświetlany po lewej stronie i nie ma możliwości ukrycia „mojego bloga’ z prawej strony.

Jak się zalogować do serwisu?

Przy rejestracji ustalasz swój nick i hasło. Nie udostępniaj ich nikomu innemu. Logować się do serwisu możesz wymiennie za pośrednictwem nicka lub adresu e-mail, podanych w trakcie rejestracji. Jeśli zapomnisz hasła, kliknij w link znajdujący się pod okienkiem logowania. Wtedy na twój e-mail zostanie wysłane przypomnienie.