Zarejestruj się!
Magia -|Wróżby i czary
rozmiar czcionki:AAA

Magiczne symbole – węzeł celtycki

06.11.12 14:23
Węzeł celtycki, fot. Shutterstock

Węzeł celtycki, fot. Shutterstock

Węzeł celtycki czyli Triquetra to popularny motyw, który ma kilka znaczeń. Występuje zarówno w religii chrześcijańskiej jak i religii wikańskiej – wierze czarownic.

Węzeł celtycki symbolizuje doskonałość i nierozerwalną więź. Jej zawinięty kształt oznacza kręte ścieżki ludzkiego życia, a potrójne węzły wzmacniają miłość i przyjaźń. Symbol ten chroni przed oszczerstwem, złudzeniem, zniewoleniem i fałszem. Noszenie tego talizmanu wzmacnia miłość i emocje łączące dwoje ludzi. Wstęga w tym symbolu oznacza jedność świata, a więc to, ze człowiek jest nierozerwalną częścią większego systemu duchowego.
W religii chrześcijańskiej triquetra  oznacza Trójcę Świętą.
Symbol ten jest też ważnym znakiem w religii wikańskiej (neopogańskiej wierze czarownic) obrazującym hasło: „Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą”.

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:gość 02:19 - 27.03.2013
Religia Chrześcijańska postrzega kult "trójcy św" jako taką samą bzdurę, że ten, czy jakikolwiek symbol cokolwiek ma z nią wspólnego, najgorsze jest to że na wielu kościołach taki kształt mają witraże.
dotix0408 14:29 - 08.03.2013
:o wszystko co ma związek z magią, talizmanami, symbolami przyciąga zło i dziwi mnie,żeby w XXIwieku zajmowac się magicznymi talizmanami,to żenujące :evil: a za tym wszystkim stoi on :evil:
gość 23:26 - 06.03.2013
"W religii chrześcijańskiej triquetra oznacza Trójcę Świętą" - bzdura na potęgę... brak słów ;]

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się