Zarejestruj się!
Gwiazd -|Emocje
rozmiar czcionki:AAA

Emmanuelle Seigner & Roman Polański: razem na dobre i na złe

25.01.12 13:00
Emmanuelle Seigner i Roman Polański, fot. ons.pl

Emmanuelle Seigner i Roman Polański, fot. ons.pl

Emmanuelle Seigner: „Myślę, że dla mojego męża jestem jasną stroną jego życia. Wnoszę w nie szczęście, którego tak długo szukał”. Roman Polański: „Całe zło, które do tej pory mnie dotknęło, było mi dane wyłącznie po to, abym mógł w końcu spotkać swoją Emmanuelle”.

Małżeństwo? Nie da się zrobić omletu bez rozbicia skorupy jaja. Tak samo jest w związku. Trzeba przetrwać złą passę, by docenić szczęśliwe momenty – mówi Emmanuelle Seigner. Na początku jej związek z polskim reżyserem był pełen namiętności, wybuchowy jak szampan. – Dzisiaj, po 22 latach razem, łączy nas głęboka więź. Nierozerwalna – zapewnia.

Poznała Romana Polańskiego w 1986 roku, gdy we Francji kręcił „Piratów”. Miała wtedy dwadzieścia lat, była początkującą aktorką, on – sławnym, pięćdziesięciotrzyletnim reżyserem. – Zakochał się w niej do szaleństwa. Pamiętam, jak z planu „Piratów” wyrywał się do Paryża, żeby się z nią spotkać. Mówił, że teraz wszystko jest nieważne, liczy się tylko Emmanuelle. Gdy nam ją przedstawił, wydawała się nieśmiała – wspomina Krystyna Cierniak, żona Janusza Morgensterna, przyjaciela Polańskiego.

Lecz nieśmiała dziewczyna miała charakter. – Moja dewiza? Zawsze robię, co chcę – mawiała. Wychowała się w rodzinie artystycznej. Ojciec był fotografem, mama dziennikarką, dziadek aktorem Comédie Française. Był dumny, że jego Emm chodzi do elitarnej szkoły prowadzonej przez zakonnice. Choć nie oczekiwał, że nią zostanie.

Ujął mnie szczerością

Emmanuelle zresztą szybko znalazła swój pomysł na życie. Jako czternastolatka zaczęła karierę modelki. – Chciałam mieć własne pieniądze – tłumaczy. W1984 roku, mając osiemnaście lat, trafiła na plan „Detektywa” w reżyserii legendy francuskiego kina, Jeana-Luca Godarda. Lecz gdy ten zaczął z nią prowadzić – jak to określiła – „głupie gierki”, usłyszał: „Spiep...”. – Bezkompromisowej postawy nauczyły mnie silne kobiety: mama i babcia – podkreśla Emmanuelle.

Emmanuelle Seigner i Roman Polański, fot. ons.plEmmanuelle Seigner i Roman Polański, fot. ons.plEmmanuelle Seigner i Roman Polański, fot. ons.plKadr z filmu "Frantic", fot. ons.plPlan filmu "Pianista"Plan filmu "Piraci"Plan filmu "Dziecko Rosemary"

Autor: Agnieszka Rakowska-Barciuk

źródło:
12345
Oceń artykuł
Polecamy:


gość 08:56 - 28.01.2012
Piękna parą byli Romina Power i Al Bano
miracle 11:34 - 26.01.2012
Niech szczęście jego już nie opuszcza ;)
gość 10:04 - 26.01.2012
Najlepsze porady sercowe w Polsce www.twoj-partner.eu
arcano 20:49 - 25.01.2012
I fajnie :)
Iskierka0 19:56 - 25.01.2012
Jeśli są szczęśliwi to życzę im jak najlepiej
zuza 17:36 - 25.01.2012
wizualnie średnio do siebie paują :-) ale.. najważniejsze, że są ze sobą szczęśliwi :)

Skomentuj

Jeśli chcesz komentować pod własnym nickiem, zaloguj się

Kupuj najtaniej z CENEO