Zaczyna się od gorączki, może być wysoka. Nie lekceważcie więc tego objawu i udajcie się z malcem do pediatry. Najprawdopodobniej zaleci on łagodny preparat przeciwgorączkowy. Trzydniówce najczęściej nie towarzyszą objawy charakterystyczne dla przeziębienia. W niektórych wypadkach może pojawić się jednak ból gardła, kaszel, katar, biegunka.

Niestety o tym, że to trzydniówka dowiecie się dopiero pod koniec choroby - po 3 dniach na ciele dziecka pokazuje się czerwona wysypka (najczęściej na tułowiu i kończynach) zwiastująca na szczęście rychłe wyleczenie. Po kilkunastu godzinach nie bedzie już po niej śladu. Wykwitów nie trzeba niczym smarować.

Trzydniówka jest łagodną chorobą wirusową, najczęściej zapadają na niej dzieci do 2 roku życia. Nie niesie za sobą powikłań. Zazwyczaj chore dziecko dobrze ją znosi. Należy zadbać o urozmaiconą dietę i nawadnianie organizmu. Nie ma sposobu na skrócenie czasu leczenia ani na zapobieganie  tej chorobie. Dobre wieści - trzydniówkę przechodzimy raz w życiu.