Diamentowa torebka najdroższą torebką świata

Co prawda modowi eksperci twierdzą, że jedną z najlepszych inwestycji w torebki będzie kupno kultowej Birkin Bag od Hermes (nazwanej tak na cześć aktorki Jane Birkin) lub droższa wersja klasycznej Chanel, jednak to ta torebka zyskała miano najdroższej obecnie na świecie. Nazywa się Diamentowa Torebka z 1001 nocy, inspirowana oczywiście "Baśniami Szeherezady z 1001 nocy". 

Jej autor Robert Mouawad zaprojektował tę niewielką torebeczkę w całości z mniejszych i większych błyszczących diamentów. W 2010 roku sprzedano ją do prywatnej kolekcji za, bagatela, 2,9 miliona funtów, czyli prawie 14 milionów złotych. Teraz znowu jest na aukcji i czeka na nowego właściciela. 

Torebeczka jest (dość cliche) w kształcie serca, nad jej stworzeniem pracował cały zespół. Któremu zajęło to prawie 9 tysięcy godzin (!). Składa się głównie z żółtych, różowych i bezbarwnych diamentów (jest ich dokładnie 4517). Projektant Diamentowej Torebki z 10001 nocy, Robert Mouawad jest jubilerem, który stworzył też najdroższy diamentowy biustonosz dla Victoria’s Secret. Torebka ma odzwierciedlać jego fascynację baśniami, podkreślać „tajemnicę i fantazję i romans”. 

Z przodu torebki serduszka mamy motyw sztucznych ogni, a w samym jego środku - spore diamentowe serce. Aktualnie torebkę można podziwiać w Hong Kongu, gdzie czeka na nowego, bogatego właściciela. Niedługo jednak trafi też do Genewy i Londynu. 

Jak Wam się podoba najdroższa torebka świata?