Quentin Tarantino - nowy film

Quentin Tarantino planuje nakręcić film oparty na prawdziwej historii Charlesa Mansona. Jednym z wątków filmu ma być zabójstwo ciężarnej Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, oraz czterech innych osób w posiadłości małżeństwa w 1969 roku - donosi serwis "Hollywood Reporter". Reżyser "Pulp Fiction" i "Nienawistnej ósemki" sam napisze scenariusz i wyreżyseruje film, zdjęcia mają ruszyć latem 2018 roku. Na razie nie wiadomo, jaki tytuł będzie nosić nowy film Tarantino. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to już dziewiąte z kolei filmowe dzieło Tarantino, który zapowiadał, że po ukończeniu dziewięciu filmów zakończy karierę reżysera. Jego ostatnie filmy, utrzymane w westernowym klimacie "Django" i "Nienawistna ósemka", już zyskały miano kultowych. 

Film Tarantino - kto zagra główne role?

Pojawiły się już pierwsze sugestie dotyczące obsady nowego filmu Quentina Tarantino. Wśród najgorętszych nazwisk wymienia się Brada Pitta, którego oglądaliśmy już w "Bękartach wojny" Tarantino, Margot Robbie, która ma zagrać żonę Polańskiego, Jennifer LawrenceSamuela L Jacksona.  

Morderstwa gangu Mansona

Grupa Charlesa Mansona napadła na dom Romana Polańskiego i jego żony Sharon Tate w Benedict Canyon w Los Angeles 9 sierpnia 1969 roku. Jak wyjaśniał później sam Masnon, gang pomylił dom Polańskiego z domem producenta muzycznego, który wcześniej odmówił Mansonowi współpracy. Podczas napaści została zamordowana Sharon Tate, będąca w 9. miesiącu ciąży, oraz 4 inne osoby, które przebywały w posiadłości. To nie jedyne morderstwa, jakich dopuściła się grupa Mansona, gang łączono także z innymi zabójstwami u schyłku lat 60-tych, a jego działalność stała się niemal obiektem społecznej fascynacji i symbolem upadku ruchu hippisowskiego. Dwa lata po zamordowaniu żony Polańskiego Charles Manson został skazany na dożywocie.

 

 

Sharon photographed by Jean-Claude Deutsch while on a trip to Paris in October of 1968 #sharontate #oldhollywood #vintage

Post udostępniony przez Laura the Marilynette (@marilynsoldhollywood) 11 Lip, 2017 o 3:31 PDT