Czy Tara Reid ma anoreksję? 

Fani Tary Reid, gwiazdy „American Pie” są zaniepokojeni wyglądem aktorki. Gwiazda, która kiedyś uchodziła za ideał kobiety niknie w oczach, a przez skórę prześwitują jej kości. Na zdjęciach, które ostatnio zrobili jej paparazzi widać, że ciało Tary wyglądem przypomina sylwetki osób chorych na anoreksję i takie pojawiły się też plotki. Jednak aktorka zaprzecza tym pogłoskom i w wywiadzie dla „DailyMail TV” komentuje:

Mój wygląd się nie zmienia. Po prostu taka już jestem, to moja naturalna waga i ludzie powinni to zrozumieć. Nie mam anoreksji. Nigdy nie miałam. Nie mam żadnych zaburzeń odżywiania. Po prostu jestem szczupła. Wielu ludzi ma nadwagę, ale nie są przez to krytykowani za każdym razem, gdy pokażą się publicznie.

Taki komentarz aktorki jest całkiem zrozumiały, ponieważ osoby cierpiące na anoreksję najczęściej nie widzą takiego problemu i nie potrafią się do tego przyznać, a wręcz wypierają się tego. Tak też prawdopodobnie jest w przypadku aktorki.

Problem anoreksji dotyka coraz większej liczby kobiet, zwłaszcza młodych dziewczyn, które dążąc do idealnej sylwetki zatracają się i przestają kontrolować swoją wagę.

Dobrze, że media nagłaśniają ten problem i pokazują takie przykłady jak Tara Reid aby przestrzec kobiety przed przekroczeniem granicy między idealną sylwetką, a anoreksją.

Film, który otworzył oczy rodzicom na anoreksję

Niedawno Netflix wypuścił poruszający film o  anoreksji – „To the bone” („Aż do kości”), którego akcja rozgrywa się w ośrodku dla nastolatków walczących z zaburzeniami odżywiania, a główną rolę zagrałaLily Collins – córka Phila Collinsa, która do roli schudła 10 kg. Aktorka zdradziła, że problem anoreksji dotyczył jej personalnie i w otwartym liście do swojego ojca obwiniała go o zaburzenia odżywiania. Aktorka miała pięć lat, gdy rozstali się jej rodzice i brak ojca na co dzień przyczynił się do powstania kompleksów, co spowodowało późniejsze problemy z odżywianiem.

Przykład Tary Reid powinien być przestrogą dla dziewczyn i kobiet, które dążąc do idealnej sylwetki nie potrafią powiedzieć STOP!