Skandal na wyborach Miss Bumbum w Brazylii

28-letnia modelka i reporterka Rosie Oliveira została wybrana Miss Bumbum Brazylii 2017. To odbywający się co roku w Brazylli konkurs na „miss najpiękniejszych pośladków”, i choć krytykowany jest jako seksistowski, to uczestniczki biorące w nim udział mają swoją misję i często wypowiadają się na tematy molestowania kobiet.

To co przytrafiło się zwyciężczyni, która po wygranej udzielała wywiadów mediom zaskoczyło wszystkich obserwatorów. W pewnym momencie za plecami Rosie pojawił się pijany mężczyzna i złapał ją za pośladki. Zwyciężczyni ani chwili się nie zastanawiała i spoliczkowała mężczyznę. To protest przeciwko takim zachowaniem wobec kobiet, od razu skomentowała całą sytuację Rosie Oliviera:

To jest dokładnie to, przeciwko czemu walczę. To, że jestem Miss Bumbum nie oznacza, że można mnie nie szanować. Chcę pokazać kobietom, że można mieć duże, piękne pośladki i nie być traktowaną jak przedmiot – skomentowała na żywo Rosie Oliviera.

Nie jesteśmy tylko kawałkiem mięsa

Aby wyrazić swój protest przeciwko molestowaniu seksualnemu, w trakcie trwania wyborów, kandydatki do tytułu Miss Bumbum, brały udział w sesji, podczas której miały na sobie około 50 kg surowego mięsa. W ten sposób chciały wyrazić swoje zdanie na temat traktowania ich jak „kawałek mięsa” w branży rozrywkowej i modelarskiej.

Nie jesteśmy tylko kawałkiem mięsa. Czy jesteśmy winne, że jesteśmy zbyt seksownie?

W zeszłym roku kandydatki do Miss Bumbum wywołały oburzenie pozując w bikini i odtwarzając scenę Chrystusa i jego uczniów w „Ostatniej wieczerzy” Leonarda da Vinci.