Seksowny kok

Rozczesz włosy grzebieniem o szerokim rozstawie zębów i oddziel pasmo grzywki, robiąc przedziałek na czubku głowy. Resztę kosmyków zbierz z tyłu. Chwyć końce pasm, unieś i zwiń wokół dłoni. Następnie przypnij je wsuwkami na czubku głowy. Grzywkę zaczesz na bok i załóż za ucho. Z boku wepnij duży sztuczny kwiat. Całość lekko polakieruj.

Nasza rada Do ozdobienia fryzury możesz użyć świeżych kwiatów, np. róż. Taki stroik zamówisz w kwiaciarni lub zrobisz go samodzielnie. Skróć kwiaty tak, by łodyżki miały do 4 cm długości, i owiń je cienkim drucikiem. Spryskaj płatki nabłyszczaczem i lakierem. Przymocuj róże, wsuwając spinki między drucik i chowając łodyżki w koku.

Lata 50.

W wilgotne włosy wczesz piankę dodającą objętości. Zrób z boku nieregularny przedziałek. Wysusz pasma, modelując je na grubej okrągłej szczotce i odbijając od nasady. Mocno podtapiruj kosmyki z tyłu głowy. Zwiń je w kok banan. Włosy na czubku wyciągnij szpikulcem i wygładź grzebieniem. Pasma po bokach twarzy wczesz w spięty z tyłu kok. Grzywkę wygładź i zaczesz na bok.

Nasza rada Jeśli chcesz, by kok przetrwał w idealnym stanie kilka godzin, przed upięciem każde pasmo spryskaj od spodu lakierem. Taki zabieg zdyscyplinuje kosmyki i nie będą one wymykać się spod spinek. 

Szykowne fale

W wilgotne włosy wgnieć piankę poprawiającą skręt pasm. Zrób przedziałek na środku głowy. Rozdziel włosy na niewielkie kosmyki, a potem podkręcaj je po kolei na cienkiej lokówce. Skręcone pasma delikatnie rozciągnij palcami i zaczesz do tyłu. Z boku wepnij błyszczące spinki. Spryskaj fryzurę odrobina lakieru.

Nasza rada Jeżeli chciałabyś, aby twoje włosy miały piękny połysk, sięgnij po nabłyszczający spray. Spryskuj nim fryzurę z odległości około 30 cm. Dzięki temu nie nałożysz na włosy zbyt dużo preparatu, który mógłby obciążyć pasma i sprawić, że zamiast lśnić, będą wyglądały na przetłuszczone.

W stylu paso doble

Spryskaj włosy u nasady modelującym sprayem i wygładź szczotką, zaczesując wszystkie pasma do tyłu. Zwiąż je gumką. Następnie koński ogon podziel na pojedyncze pasma, każde z nich podtapiruj. Zwiń je na ręku pod spód, wygładź z wierzchu grzebieniem i rozłóż tak, by upięcie tworzyło kulę. Przypnij szpilkami. Mocno polakieruj. Na upięte z tyłu włosy nałóż kawałek lśniącej koronki i przypnij ją spinkami.

Nasza rada Gdy włosy są cienkie, pod tapirowany kucyk podłóż specjalną gąbkę do upinania koków, która doda upięciu objętości. Kupisz ją w sklepie z akcesoriami dla salonów fryzjerskich. Możesz też wykorzystać sposób naszych mam i upiąć kok na kuchennym plastikowym druciaku.

Lady Di

Wczesz modelującą piankę i zrób z boku przedziałek. Rozdziel włosy na pojedyncze pasemka i podkręcaj je na średniej grubości lokówce. Skręcone kosmyki delikatnie rozczesz grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Ułóż, zaczesując do tyłu i nadając im kształt fal. Włosy z tyłu lekko podtapiruj i podepnij spinkami do góry. Polakieruj. Na zakończenie załóż elegancki diadem.

Nasza rada Jeśli włosy są sztywne i trudne do ułożenia, wybierz się do fryzjera na zabieg typu headlines (ok. 100 zł). Sprawi on, że pasma będą lekko podkręcone i puszyste.

Elegancki kucyk

Wilgotne pasma spryskaj nabłyszczającym żelem w sprayu. Zrób z boku długi przedziałek. Podsusz włosy i zwiąż je w kucyk. Podziel go na niezbyt cienkie, pojedyncze pasemka i nawiń je na grube wałki. Wysusz ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Potem zdejmij wałki i lekko rozciągnij loki palcami. Gumkę zamaskuj ozdobną klamrą lub spinką.

Nasza rada Fryzura będzie wyglądała stylowo, jeśli wygładzisz pasma wokół głowy i nadasz im połysk. Odpowiedni do tego będzie jedwab w płynie lub brylantyna. Nabierz odrobinę kosmetyku na dłonie i rozetrzyj w palcach. Potem przeciągnij nimi kilka razy po włosach.

Misternie oplecione

Oddziel górną część włosów na czubku głowy. Pozostałe pasma podziel na trzy części. Podtapiruj. Połącz ze sobą wszystkie kosmyki, oplatając je luźno wokół siebie i podpinając spinkami. Końce pasm pozostaw swobodne. Podkręć je tylko grubą lokówką. Zamaskuj koralikami miejsca, w których znajdują się wsuwki. Fryzurę mocno polakieruj.

Nasza rada Ta fryzura jest dość trudna do samodzielnego ułożenia. O pomoc w upięciu włosów poproś mamę lub koleżankę.

Niebanalny bob

Na lekko wilgotne pasma nałóż żel zwiększający objętość. Zrób z boku przedziałek. Wysusz włosy, podkręcając je na średniej grubości okrągłej szczotce. Końce pasm wywiń. Grzywkę zaczesz na jeden bok. W końce wetrzyj odrobinę żelu. Całość lekko polakieruj.

Nasza rada Nawet zwykły bob zyska na oryginalności, jeśli przewiążesz fryzurę koronką lub wepniesz we włosy pióra. Szeroki pasek tiulu lub koronki zwiąż z tyłu głowy, robiąc dużą kokardę. Tiul z boków i z tyłu podepnij wsuwkami.

Czar lat 20.

W wilgotne włosy wmasuj piankę poprawiającą skręt pasm i rozczesz je grzebieniem. Zrób przedziałek na środku głowy. Nawiń włosy na średniej grubości papiloty. Nie dokręcaj ich do nasady (im bliżej czubka głowy, tym większa część pasma powinna pozostać prosta). Wysusz suszarką. Zdejmij papiloty i rozczesz włosy grzebieniem. Załóż opaskę.

Nasza rada Burzę włosów uzyskasz, jeżeli każde pasemko, po zdjęciu papilotów, mocno podtapirujesz u nasady. Rozburz też kosmyki letnim strumieniem powietrza z suszarki i spryskaj lakierem nabłyszczającym, który zapewni pasmom elastyczność i doda im objętości.

NASZ EKSPERT RADZI
Krzysztof Cyborowski szef Studia Szkoleniowego Wella Podczas wybierania fryzur warto pamiętać o kilku zasadach. Niskie panie o filigranowej budowie powinny unikać rozbudowanych, dużych upięć. Lepsze będą dla nich miękko opadające fale, spięte z tyłu elegancką klamrą. Kobiety o szerokiej, okrągłej buzi dobrze wyglądają w wysokich upięciach, z gładko zaczesanymi bokami. Panie o zbyt ostrych rysach twarzy powinny polubić grzywkę i zrezygnować z wygładzania pasm.