Dzięki jędrnemu ciału wyglądamy młodo. Napięta skóra o jednolitym kolorze jest seksowna i bardzo pożądana w plażowym sezonie. Podstawa zdrowego wyglądu cery to odpowiednie nawilżenie. Nie mamy tu na myśli nawilżających balsamów, chociaż bez nich też ciężko wyobrazić sobie lata, ale o picie dużych ilości wody. Skóra nawilżona od wewnątrz jest napięta i gładka.

Aby ciało było jędrne bez względu na rozmiar konieczne jest uprawianie sportu. Tylko wtedy mięśnie będą sprawne i napięte, a tłuszcz spalany. Ćwicząc regularnie małymi hantlami pozbywamy się wiszących „motylków” na ramionach, biegając czy jeżdżąc na rowerze wzmacniamy nogi, a chodząc na fitness czy basen wysmuklamy całe ciało.

„Jesteśmy tym co jemy” przysłowie to nigdy nie przestanie być aktualnie. Nie spodziewaj się, że jedząc fast foody popijane napojami gazowanymi twoja skóra będzie piękna i promienna. Dostarczaj jej jak najwięcej naturalnych, nie przetworzonych składników.

Ze wszystkich domowych sposobów na jędrną skórę najlepiej sprawdza się zimny prysznic oraz peelingi do ciała. Usunięcie martwego naskórka sprawia, że skóra ma równy kolor i o wiele lepiej wchłania wszelkie ujędrniające kosmetyki.