Życiowa rola rzęs

Podstawowym, a zarazem najważniejszym zadaniem rzęs jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami, kurzem i drobnymi owadami. Ich cechą charakterystyczną jest stosunkowo krótka, w porównaniu do włosów, faza wzrostu, wynosząca średnio do dwóch miesięcy. Po upływie tego czasu pojedyncze włoski zaczynają wypadać, a w ich miejscu pojawiają się nowe.

Jednak często zdarza się również tak, że rzęsy są wyjątkowo osłabione, przez co ich wypadanie może być nasilone i nadmierne. W takim przypadku nie ulega wątpliwości, że włoski wymagają intensywnej regeneracji i pielęgnacji. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki do rzęs, które zyskują coraz większą popularność i swoją skutecznością zdobywają serca kobiet na całym świecie.

Jaka powinna być odżywka do rzęs?

Wysokiej jakości odżywka na rzęsy powinna zawierać między innymi szereg substancji aktywnych stymulujących wzrost rzęst. W związku z tym produkt będzie idealny dla osób posiadających z natury krótkie włoski. Systematyczne stosowanie preparatu zaowocuje wzrostem przede wszystkich zdrowych, dłuższych, grubszych i mocniejszych rzęs, dzięki czemu rozprawimy się także z problemem wypadania włosków.

W formule odżywki do rzęs warto szukać naturalnych ekstraktów pochodzenia roślinnego, pielęgnujących i kojących okolice oczu. W składzie kosmetyku szczególnie powinien nas zainteresować ekstrakt z ogórka, o działaniu przeciwzapalnym, ekstrakt z pestek dyni, będący źródłem fitosteroli i aminokwasów wspomagających procesy odnowy skóry, oraz bogata w antyoksydanty zielona herbata. W skutecznym produkcie nie powinno też zabraknąć kompleksu witamin.

Gdzie to odnaleźć?

Kosmetyki poprawiające kondycję rzęs są coraz częściej dostępne w sklepach internetowych. Jedną z propozycji jest odżywka na rzęsy Realash, dostępna na www.realash.pl, w widoczny sposób poprawiająca wygląd rzęs już w ciągu 30 dni. Kosmetyk ten zyskał uznanie dzięki łatwości aplikacji, trwałości osiąganych efektów i braku jakichkolwiek efektów ubocznych, a dodatkowo wyróżniającej go na rynku bardzo konkurencyjnej cenie.

Ogromna popularność, jaką cieszą się odżywki do rzęs, nie może być wynikiem przypadku. Skuteczność tych kosmetyków potwierdzają nie tylko badania kliniczne, ale przede wszystkim pozytywne, a nawet entuzjastyczne, opinie użytkowniczek. Pamiętajmy jednak, że wysokiej jakości preparat musi posiadać określony skład, ponieważ tylko wówczas rezultaty mogą być naprawdę zadowalające.