24 wyjątkowe sale, 70 multimedialnych i sensorycznych instalacji, w sumie 2000 metrów kwadratowych, które pozwolą przenieść się w czasie do antycznej Italii.
Ta w pełni multimedialna ekspozycja, która ocieka nowymi technologiami została uznana wydarzeniem kulturalnym roku w Wielkiej Brytanii.

„Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” to wystawa jakiej Polska jeszcze nie widziała! Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej do 18 października 2015 roku będzie dostępna dla zwiedzających w powierzchniach wystawienniczych Stadionu Narodowego.

Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie: rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialnie pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże. Odtworzono detal po detalu.

Wystawa powstała za sprawą Museo Archeologico Virtuale. Głównym partnerem wystawy jest Samsung Electronics Polska. Zapraszamy!