Często piercing taki kobiety wykonują bardziej dla swojego partnera i urozmaicenia ich pożycia niż dla samej siebie. Czy warto? Z pewnością nie jeśli nie jesteś do tego przekonana.

Najpopularniejszymi miejscami do przekłuwania są oczywiście sutki. Kolczykowanie piersi było popularne już w starożytnym Rzymie, a później nawet w średniowieczu. Obecnie w przeciwieństwie do dawnych praktyk przekłuwania igłą krawiecką zabiegu tego dokonuje się w sterylnych warunkach za pomocą specjalnej igły z przymocowanym do niej kolczykiem. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale jest to też uzależnione od subiektywnych progów bólu jakie ma każdy człowiek. Całkowite gojenie rany po przekłuciu sutka trwa ok 4 miesiące. Przekłute sutki są później bardziej wrażliwe na dotyk i podobno sama zabawa nimi może doprowadzić do orgazmu. Tego typu piercing nie ma wpływu na możliwość karmienia piersią w przyszłości (do czego należy oczywiście kolczyki ściągnąć).

Bardziej odważne miejsca do kolczykowania u kobiet to miejsca intymne. Najpopularniejsze u kobiet są kolczyki w wargach sromowych mniejszych, ale wykonuje się także piercing warg sromowych zewnętrznych, a nawet cewki moczowej. Podobno bardzo stymulujące są też kolczyki w łechtaczce jednak bolesność takiego zabiegu jest bardzo duża, a nie każda kobieta anatomicznie nadaje się do takiego zabiegu. Kolczykowanie miejsc intymnych należy przeprowadzać tylko w sprawdzonych i renomowanych salonach piercingu. To bardziej skomplikowany zabieg niż np. przebicie ucha i należy zachować wszelką ostrożność, a po przekłuciu stosować się do wszystkich zaleceń piercera do zagojenia się rany. Czas gojenia wynosi od 1,5 do 3 miesięcy.

Czy kolczyki w miejscach intymnych zwiększają doznania seksualne?

To bardzo indywidualna kwestia. Wiele kobiet twierdzi, że tak, ale znaczna część zaznacza, że widok takiego kolczyka bardziej działa na ich partnerów niż bezpośrednio na nie.
Czy to jest bezpieczne? Opinie są różne, osoby zajmujące się przekłuwaniem ciała zwykle uważają, że jest to zupełnie zdrowe. Lekarze mają jednak na ten temat zazwyczaj wprost przeciwne zdanie twierdząc, że kolczyki w takich miejscach przyczyniają się do wielu infekcji. Sam zabieg przebicia niesie ze sobą również pewne ryzyko dlatego wybieraj zawsze polecane salony.