Ukojenie dla wrażliwej skóry głowy Podczas pracy nad nowym wariantem head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” z aloesem, naukowcy starali się zidentyfikować specyficzne cechy i potrzeby wrażliwej skóry głowy. Okazało się, że jest ona wyjątkowo podatna na zmiany temperatury i bardziej skłonna do podrażnień niż skóra normalna. Ponadto, bywa bardziej sucha i mniej odporna na czynniki zewnętrzne, w tym także powszechnie stosowane składniki kosmetyków. Naukowcy odkryli również, że osoby z wrażliwą skórą głowy często cierpią z powodu łupieżu, który idzie w parze z podrażnieniem, co z kolei prowadzi do pogorszenia się jej kondycji. Niektóre kuracje przeciwłupieżowe mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy, dlatego zawarte we wszystkich szamponach head&shoulders formuły ActiZinc zostały stworzone tak, by w łagodny, ale skuteczny sposób zwalczać łupież i jednocześnie koić wrażliwą skórę. Pracując nad nowym wariantem „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” zespół head&shoulders poszedł o krok dalej, by zapewnić wrażliwej skórze głowy odpowiednią ochronę. Kluczowym składnikiem nowego szamponu jest kompleks ActiZinc, który efektywnie eliminuje widoczne oznaki łupieżu już od pierwszego użycia. Znikają nie tylko objawy, ale również przyczyny powstawania krępujących białych płatków. 

Przede wszystkim jednak formułę nowego head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” skomponowano tak, by zminimalizować ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy: - delikatne składniki myjące zapewniają efektywne, a jednocześnie wyjątkowo łagodne oczyszczanie; - substancje zapachowe zostały zredukowane do minimum, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry głowy; - produkt zawiera aloes, od lat znany ze swych łagodzących właściwości. To roślina, która doskonale sprawdza się jako składnik kosmetyków przeznaczonych dla osób o wrażliwej skórze; - nowy wariant head&shoulders nie zawiera barwników i ma delikatny, przyjemny zapach inspirowany aloesem.   

Head&shoulders jest zalecany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne dla osób o wrażliwej skórze głowy.    

Szampon przeciwłupieżowy head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy”:250ml – 11,99 zł, 400ml – 16,99 zł.