Wypożyczalnia rowerów, otwarte bramy na otaczającą knieję, liczne szlaki spacerowe i turystyczne oraz okoliczne atrakcje czynią z Julinka znakomitą bazę wypadową na teren puszczy.

Otoczenie jednego z największych  polskich parków narodowych, bogactwo przyrody połączone z ciekawą ofertą rekreacyjno-rozrywkową, dostępna na miejscu baza noclegowa oraz łatwy dojazd od autostrady A2 i trasy S7 czynią z Julinka także  wyjątkowe centrum dla szkolnych wycieczek i kilkudniowych wypraw na „zielone szkoły”. W programie atrakcji edukację ekologiczną można połączyć z rozrywką i zwiedzaniem Warszawy (36 km), bądź np. Żelazowej Woli (22 km).

Nawet w jesienne słoty i zimowe dni w Julinku nie można się nudzić – muzealna Wystawa Sztuki Cyrkowej pozwala zapoznać się z bogatą historią tego miejsca, które w okresie powojennym było centrum polskiej sztuki cyrkowej. Warto zwrócić uwagę na szczególny kształt głównych budynków Julinka: Dużej i Małej Areny, gdzie cyrkowcy doskonalili swoje popisowe programy, z którymi cyrki wyjeżdżały w trasę. W wyposażeniu wnętrz i ich otoczeniu zachowało się jeszcze wiele oryginalnych elementów przypominających cyrkową przeszłość: stajnie, pomieszczenia dla dzikich zwierząt, tygrysów, lwów, niedźwiedzi, a nawet słoni. Obecnie, w położonej na terenie Parku Rozrywki sali gimnastycznej młodzi adepci sztuki cyrkowej z Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej prowadzonej przez Ministra Kultury zdobywają nowe umiejętności. W okresie zimowym, kiedy spadnie śnieg, w naszej wypożyczalni rowery zamieniamy na narty, zaś okoliczne szlaki piesze przekształcają się w biegowe trasy.

Na miejscu można posilić się w barach pod chmurką bądź w restauracji FOCCACIA POP-UP specjalizującej się w potrawach kuchni włoskiej. Można też przenocować w nowo wyremontowanym hotelu i skorzystać z jego restauracji.
Dzięki swojej ofercie, infrastrukturze i parkingom Park Rozrywki w Julinku to coraz częściej nie tylko cel weekendowej rodzinnej wycieczki, ale także miejsce spacerów oraz wypraw pieszych i rowerowych po otaczającej puszczy.

ATRAKCJE PARKU ROZRYWKI
Podniebny Cyrk – największy na Mazowszu i jeden z większych w Polsce parków linowych zlokalizowany w pięknym otoczeniu na naturalnym drzewostanie. 138 zaskakujących przeszkód tworzy łącznie ponad 1100 metrów tras zarówno dla początkujących, jak i dla wymagających amatorów ekstremalnych przygód. Indywidualni opiekunowie oraz podlegający zewnętrznej kontroli system zabezpieczeń zapewniają dzieciom i dorosłym pełen poziom bezpieczeństwa i satysfakcji.
Minigolf w Julinku plasuje się w ścisłej czołówce pól do minigolfa na Mazowszu. Ale tylko tutaj można stawić czoła clownom i dzikim zwierzętom, dzielnie broniącym dostępu do dołków. Pole o powierzchni 1000 m2 składa się z 18 torów z elementami cyrkowymi, o zróżnicowanym stopniu trudności.
Kraina Dmuchańców gwarantuje dzieciom i młodzieży fantastyczną zabawę. Skacząc poprawiają swoją sprawność fizyczną, koordynację ruchową jak również sprawność intelektualną. A rodziców, którzy nie chcą biernie przyglądać się swoim pociechom, zapraszamy na olbrzymią 30-metrową zjeżdżalnię HippoSlide, zapewniającą niezapomniane wrażenia.
Plac zabaw z drewna akacjowego został zaprojektowany z myślą o najmłodszych, którzy chcą bawić się w piaskownicy, na huśtawce, a nawet ćwiczyć zjazd na tyrolce.
Strefa animacji – w sezonie, trwającym od końca kwietnia do października, każdego dnia Gości zabawią animatorzy, którzy nauczą chętnych chodzenia na szczudłach, czy też kręcenia talerzami. Na Gości czekają tu liczne zabawy.
Wyścigi ekologicznymi samochodami elektrycznymi (typu jeep, quad oraz buggy) na specjalnym, pełnym atrakcji torze to niezapomniane przeżycie dla młodych adeptów przygód i techniki.
Wystawa Sztuki Cyrkowej w budynku Małej Areny to prawdziwe muzeum prezentujące eksponaty z bogatej kolekcji ilustrujące historię polskiego cyrku po II wojnie światowej, w tym unikalną kolekcję plakatów cyrkowych.
Sale widowiskowe w Małej i Dużej Arenie – miejsce wielu wydarzeń artystycznych i rozrywkowych, wystaw, prezentacji, spotkań i konferencji, produkcji programów telewizyjnych. Pełni ono również ważną rolę w życiu społeczności lokalnej.
Strefa koncertowo-sportowa – teren, na którym odbywają się plenerowe zawody sportowe, festyny, targi i koncerty. Występowały tutaj największe gwiazdy disco-polo, a swoje wyroby prezentowali regionalni producenci, rzemieślnicy i twórcy.
Wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego – oprócz rowerów, oferuje kije do nordic walking, a zimą narty biegowe. W sąsiedztwie znajduje się samoobsługowa stacja serwisowania rowerów dostępna dla turystów, w której można dokonać drobnych napraw korzystając z dostępnych na miejscu narzędzi. Bez problemu można tu napompować koła, oczyścić i przesmarować rower.
Restauracja „Foccacia Pop-Up” w budynku Małej Areny oferuje potrawy kuchni włoskiej, zaś w plenerowej strefie gastronomicznej zlokalizowanej w sąsiedztwie głównych atrakcji znaleźć można prostsze potrawy i napoje.
Hotel Julinek po remoncie zakończonym w 2017 roku oferuje komfortowe noclegi.
w pokojach jedno, dwu i czteroosobowych (łącznie 160 miejsc noclegowych), z pełnym wyżywieniem w hotelowej restauracji. Na obszernym placu przed Hotelem możliwy jest pobyt na polu namiotowo-kempingowym z dostępem do infrastruktury hotelowej.

CO WARTO ZOBACZYĆ W OKOLICY
Okolica Julinka to przede wszystkim Puszcza Kampinoska, najpiękniejszy ostęp leśny w centralnej Polsce, chroniony prawem jako Kampinoski Park Narodowy. Królują tu liczne szlaki piesze i rowerowe. Na jej terenie znajdują się  ośrodki muzealne i dydaktyczne - np.
w Granicy, czy Izabelinie oraz specjalnie przygotowane ścieżki edukacyjne w Granicy i Roztoce, na których poznacie życie puszczy i jej bogatą historię.
Puszcza w okolicy Julinka to typowa dla tej części Parku Narodowego mozaika krajobrazów leśnych i bagiennych z zachowanymi enklawami tradycyjnej gospodarki rolnej w otoczeniu wsi Kępiaste i Łubiec, których krajobraz kulturowy również podlega ochronie.

Więcej na www.julinek.com.pl

Zobacz także: