2 praździernika ukaże się drugi wyczekiwany album Rudimental. Płyta nosi tytuł „We The Generation” i promuje ją singiel „Never Let You Go”. Na wydawnictwie nie zabraknie wyjątkowych gości.

Album w wersji podstawowej wypełniło 14 piosenek. Słychać na nim między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental „Home”, Ellę Eyre. Wokalistka zaśpiewała w piosence „Too Cool”. W „Needn't Speak” pojawia się wokal Lianne La Havas, zaś „New Day” ozdobił swoim wspaniałym głosem niezapomniany Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie ten wielki artysta nagrał w swoim życiu. Gości jest więcej: Mahalii, Anne-Marie i Willu Heardzie.

Płyta Rudimental ukaże się także w wersji deluxe, a ta bogatsza będzie o cztery piosenki: „Treading On Water” (feat. Sinead Harnett)”, “Run” (feat. Will Heard), “Breath” (feat. Lianne La Havas) i “System” (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee).

Muzycznie mamy na „We The Generation” kolejne świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.

Warto przypomnieć, że debiutancka płyta Rudimental, „Home”, zdobyła szczyt notowania w Wielkiej Brytanii, zaś w Polsce pokryła się złotem. Pochodzący z niej numer „Waiting All Night” z udziałem Elli Eyre zawędrował na pierwsze miejsce listy singli i był wielkim przebojem również w naszym kraju.