Tatuaż na kostce jest bardziej dyskretny – można go zrobić jako rysunek bransoletki lub inny, delikatny motyw. Rysunek na ramieniu najczęściej wybierają mężczyźni- głównie w celu podkreślenia muskułów. Oczywiście, dziś- w dobie równouprawnienia -kobiety również wykonują go w tym miejscu, wybierają jednak subtelniejsze motywy jak serce czy motylek. Prawdziwe pole do popisu dla tatuażysty dają plecy- tutaj tatuaż może być duży np. motyw skrzydeł, smoka, wróżki…takiego tatuażu nie należy wykonywać pochopnie i w studiu o wątpliwej renomie.

Tatuaż na karku- subtelny i seksowny

Moda na tatuaż jest, jak każda inna, lansowana przez gwiazdy. Kate Moss, David Beckham, Rihanna, Eva Longoria i wielu innych celebrytów zainspirowało rzesze fanów do zrobienia tatuażu. O ile subtelne gwiazdki na karku Rihanny nie są wielkim „poświęceniem” dla jej wielbiciela, to już anielskie skrzydła Dody wymagają przemyślenia tej decyzji i… odwagi. Niewątpliwie tatuaż na karku w przypadku kobiet wygląda bardzo seksownie i intrygująco. Oprócz Rihanny noszą go Jessica Alba, Pink, Victoria Beckham, Edyta Górniak. Zaletą takiego tatuażu jest to, że można go zakryć dłuższymi włosami albo wręcz przeciwnie- wyeksponować upinając je. Kark, szyja są miejscami bardzo zmysłowymi więc umiejscowienie tu tatuażu to dobry wybór dla kobiet, którym zależy na podkreśleniu swojej kobiecości.

Nasza rada: Zastanów się dobrze zanim zrobisz tatuaż! Nie powinnaś go robić tylko dlatego, że to modne…Moda przemija…również na robienie tatuażu a usunięcie go jest bolesne i pozostawia blizny. Tatuaż powinien być czymś osobistym i przemyślanym, powinien wyrażać coś ważnego dla Ciebie. Zanim zdecydujesz się na wytatuowanie imienia swojego ukochanego zastanów się dwukrotnie dłużej… jak wiadomo- z miłością różnie bywa a tatuaż zostaje na całe życie…